Legion Legionowo. Emocje do ostatnich sekund

polonia-legion

Legion Legionowo - U-13 (fot. Jacek Ratowski)

Legion Legionowo – rocznik 2003 – wyszarpał w ostatnich sekundach wygraną w Ciechanowie. Podopieczni Tomasza Matysiaka pokonali UKS Jedynkę 60:59!

To było bardzo zacięte spotkanie, a rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero na cztery sekundy przed końcem meczu. Za nim do tego doszło na parkiecie Jedynki lepiej radził sobie Legion, który w pierwszej kwarcie miał wyraźną przewagę i wygrywał, po dziesięciu minutach 22:15. Niestety w kolejnej części gry role się odwróciły i gospodarze po pierwszej połowie prowadzili dwoma oczkami 36:34. W trzeciej kwarcie legionowscy koszykarze odrobili stratę i na ostatnie dziesięć minut meczu wychodzili z prowadzeniem 48:44.

Błędy sędziów „stolikowych”

Końcówka spotkania przyniosła wiele emocji i do nie do końca samych sportowych. Na ich wpływ przyczynili się sędziowie obsługujący tzw. stolik. Przy stanie 59:59 na cztery sekundy przed końcem rzuty osobiste wykonywał Michał Szcząchor. Trafił jeden. Gospodarze szybko rozpoczęli grę, by ratować wynik. Co zrobili sędziowie przy stoliku? Nie włączyli zegara. Dopiero uczynili to po błyskawicznej reakcji trenera Matysiaka. Zabrzmiała syrena, Legion się cieszył ze zwycięstwa, ale koszykarze Jedynki, mimo syreny wykonali rzut… bo na tablicy świetlnej było jeszcze półtorej sekundy. Nie trafili, mimo że Legion nie bronił już tej akcji… Ogólny chaos i szczęśliwe zwycięstwo.

UKS Jedynka Ciechanów – Legion Legionowo 59:60 (15:22, 21:12, 8:14, 15:12)

Legion Legionowo: Michał Szcząchor – 27, Michał Senkowski – 9, Krzysztof Litwiński – 8, Jan Ratowski – 4, Dominik Rozmus – 4, Michał Kujawa – 3, Wiktor Szewczyk – 3, Olaf Sławiński – 2, Kacper Głodkiewicz, Wojciech Matysiak.