Nieudany debiut Bartłomieja Walewskiego na ławce trenerskiej. Novia przegrywa na wyjeździe z Jagiellonią II Białystok aż 4:0

W niedzielę (12 maja) piłkarze Legionovii zmierzyli się na wyjeździe z ekipą Jagiellonii II Białystok w ramach rozgrywek III ligi grupy I. Podopieczni nowego trenera Legionovii, Bartłomieja Walewskiego nie dali rady wywalczyć nawet punktu i przegrali aż 4:0.

W poprzednim (3 maja) meczu ligowym na wyjeździe piłkarze Legionovii przegrali z ekipą Lechii Tomaszów Mazowiecki 3:1 (więcej pisaliśmy TUTAJ). Niedzielne spotkanie na wyjeździe z drużyną Jagiellonii II Białystok było pierwszym meczem ligowym na stanowisku trenera KS Legionovii Legionowo dla Bartłomieja Walewskiego, który kilka dni wcześniej objął to stanowisko po Marcinie Broniszewskim, z którym legionowski klub rozwiązał kontrakt (więcej pisaliśmy TUTAJ). Ostatecznie kibice obydwu drużyn obejrzeli aż cztery braki, jednak to fani miejscowej ekipy mieli powody do zadowolenia.

Początek spotkania był dość wyrównany i widać było, że obydwie drużyny będą starały się zdobyć komplet punktów w tym spotkaniu. Kibice zobaczyli pierwszą bramkę w 17 minucie. Po faulu w polu karnym Novii na zawodniku gospodarzy sędzia bez wahania podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Dawid Polkowski. Goście starali się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak brakowało skuteczności lub dobrze spisywała się formacja obronna Jagiellonii. Kibice nie obejrzeli więcej bramek w pierwszej połowie, która zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1:0.

Początek drugiej połowy był również dość wyrównany. Podopieczni Bartłomieja Walewskiego starali się jak najszybciej wyrównać, jednak miejscowi również mieli zamiar podwyższyć swoje prowadzenie. Ostatecznie w 60 minucie to piłkarze Jagiellonii podwyższyli na 2:0. Po przejęciu piłki pod własną bramką gospodarze przeprowadzili szybki kontratak, a gola zdobył Damian Wojdakowski. Ekipa przyjezdna cały czas starała się zdobyć swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu, jednak miejscowi grali bardzo skutecznie w obronie. Gospodarze w 89 minucie podwyższyli na 3:0. Po przebiegnięciu blisko połowy boiska o ograniu obrońców Legionovii w sytuacji sam na sam bramkarza gości pokonał Matheus Vinicius. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie gospodarzy na 4:0 w doliczonym czasie gry. Ostatecznie to Jagiellonia II Białystok w efektowym stylu wygrała i zgarnęła trzy punkty.

Niedzielna przegrana oznacza, że Legionovia ma na swoim koncie obecnie 25 punktów i nadal zajmuje siedemnaste, przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Do bezpiecznego miejsca, które gwarantuje utrzymanie w III lidze podopieczni Bartłomieja Walewskiego tracą obecnie już osiem punktów na pięć kolejek do końca sezonu. Najbliższe spotkanie zawodnicy z Legionowa rozegrają już w środę (15 maja) na własnym stadionie z drużyną GKS Bełchatów, która zajmuje obecnie w lidze szóste miejsce z 46 punktami.

Jagiellonia II Białystok – Legionovia Legionowo 4:0 (1:0)

Bramki: Polkowski 17′ (k), Wojdakowski 60′, Vinícius 89′, 93′

Jagiellonia II Białystok: Abramowicz – Olszewski, Kobus, Czerech, Lewicki, Polkowski (80′ Wasilewski), Stypułkowski, Wojdakowski (88′ Huczko), Matus (80′ Orpik), Hirosawa (88′ Pankiewicz), Rybak (86′ Vinicius).

KS Legionovia Legionowo: Brudnicki – Waszkiewicz, Krajewski, Szwed (69’ Chudy), Basiuk, Górski, Schwartzman, Wojdyga, Buczkowski, Sonnenberg, Fabiszewski.