KS Legionovia Legionowo. Dogrywają sezon do końca. Kolejna porażka, tym razem w Łowiczu

W niedzielę (2 czerwca) piłkarze Legionovii zmierzyli się na wyjeździe z ekipą Pelikana Łowicz w ramach rozgrywek III ligi grupy I. Podopieczni trenera Bartłomieja Walewskiego przegrali 2:1. Przed Novią został już tylko jeden mecz ligowy w sezonie 2023/2024, a następnie z powodu słabej gry w obecnych rozgrywkach klub z Legionowa spadnie do IV ligi.

W poprzednim (25 maja) meczu ligowym na własnym stadionie piłkarze Legionovii zremisowali z ekipą Legii II Warszawa 0:0. Niedzielny mecz na wyjeździe z drużyną Pelikana Łowicz był już tylko przykrą formalnością dla Novii, ponieważ legionowski zespół po bardzo słabym, żeby nie powiedzieć tragicznym sezonie jest jedną z drużyn, która spada do IV ligi. Pomimo tego, że to ekipa gości prowadzona przez trenera Bartłomieja Walewskiego wyszła na prowadzenie to ostatecznie fani gospodarzy mieli powody do zadowolenia po ostatnim gwizdku arbitra.

Od początku spotkania obie ekipy starały się jak najszybciej objąć prowadzenie. Sztuka ta udała się w 18 minucie Legionovii. Kuriozalny błąd obrońcy, który potknął się na piłce po podaniu swojego bramkarza wykorzystał Aleksander Biegański, który wbił futbolówkę do pustej bramki. Gospodarze starali się jak najszybciej wyrównać i udało im się to w 31 minucie. Piłkę do siatki Novii skierował Jakub Pawlicki. Była to ostatnia bramka pierwszej połowy jaką zobaczyli kibice i obydwie ekipy schodziły do szatni przy wyniku 1:1.

Przez długi czas drugiej połowy utrzymywał się wynik 0:0, jednak to ostatecznie gospodarze objęli prowadzenie w 73 minucie. Po zamieszaniu w polu karnym gości najlepiej zachował się Kamil Łojszczyk, który z kilku metrów strzałem po ziemi pokonał bramkarza Legionovii. Pomimo starań podopieczni Bartłomieja Walewskiego nie dali rady wyrównać i ostatecznie trzy punkty pozostały w Łowiczu.

Ostatnie ligowe spotkanie III ligi grupy I piłkarze z Legionowa rozegrają w środę (5 czerwca) na własnym stadionie z drużyną Broni Radom, która zajmuje miejsce w środku ligowej tabeli. Będzie to ostatni mecz w rozgrywkach III ligi grupy I sezonu 2023/2024. Będzie to też ostatnie spotkanie ekipy Novii w III lidze, ponieważ niezależnie od wyniku środowego spotkania ekipa z Legionowa skończy ten sezon na przedostatnim miejscu w tabeli. Oznacza to, że Legionovia w sezonie 2024/2025 będzie występować w IV lidze.

Pelikan Łowicz – KS Legionovia Legionowo 2:1 (1:1)

Bramki: Jakub Pawlicki (31’), Kamil Łojszczyk (73’) – Aleksander Biegański (18’)

Wyjściowa jedenastka Pelikana Łowicz: Skrzypek – Borkała, Woliński, Winkler, Pawlicki, Kłąb, Woder, Dziemidowicz, Grądzki, Falkowski, Sołtysiński.

Wyjściowa jedenastka KS Legionovii Legionowo: Brudnicki – Waszkiewicz, Mytsyk, Zaklika, Basiuk, Biegański, Mitura, Kwiatosz, Nakrosius, Sonnenberg, Fabiszewski.