KS Legionovia Legionowo. Remis z Bronią Radom w ostatnim meczu sezonu. Novia zdegradowana do IV ligi

W środę (5 czerwca) piłkarze Legionowo zmierzyli się na własnym stadionie z ekipą Broni Radom w ramach rozgrywek III ligi grupy I. Był to ostatni mecz sezonu 2023/2024 dla piłkarzy z Legionowa, którzy zremisowali z ekipą gości 2:2, chociaż prowadzili już 2:0. Zakończony właśnie sezon 2023/2024 III lidze był dla Novii tragiczny o czym świadczy przedostatnie miejsce w ligowej tabeli i spadek do IV ligi.

W poprzednim (2 czerwca) meczu ligowym piłkarze Legionovii przegrali na wyjeździe z ekipą Pelikana Łowicz 2:1 (więcej pisaliśmy TUTAJ). Środowy mecz na stadionie przy ulicy Parkowej z Bronią Radom był dla Novii ostatnim spotkaniem rozegranym w III lidze, grupie I w sezonie 2023/2024. Pomimo tego, że to ekipa gospodarzy prowadzona przez trenera Bartłomieja Walewskiego prowadziła już 2:0 to środowy mecz zakończył się podziałem punktów.

Bardzo dobrze ostatni ligowy mecze w tym sezonie rozpoczęła ekipa gospodarzy, która już w 4 minucie objęła prowadzenie. Dobre dośrodkowanie w pole karne Broni Radom wykorzystał Piotr Sonnenberg. W 13 minucie Legionovia miała znakomitą okazję na podwyższenie swojego prowadzenia, jednak rzut karny wykonywany przez gospodarzy obronił młody bramkarz drużyny przyjezdnej. Ekipa prowadzona przez Bartłomieja Walewskiego dopięła jednak swego i podwyższyła w 24 minucie. Po rzucie rożnym w pole karne przyjezdnych piłkę do siatki skierował Donatas Nakrosius. W 37 minucie goście strzelili bramkę kontaktową, jednak z powodu wcześniejszego faulu arbiter nie uznał tego trafienia. Kibicie nie zobaczyli już więcej bramek w pierwszej połowie i to gospodarze schodzili na przerwę w lepszych humorach prowadząc 2:0.

Od początku drugiej połowy widać było, że goście chcieli jak najszybciej strzelić bramkę kontaktową. Ta sztuka udała im się w 54 minucie, kiedy piłkę do siatki Novii skierował Marcin Szymczak. W 64 minucie obie drużyny zrobiły szpaler, aby pożegnać Grzegorza Wojdygę i Donatasa Nakrociusa. Doświadczeni zawodnicy kończą karierę. Kibice wywiesili specjalnie przygotowany transparent. Po tym jak piłkarze wrócili do gry ekipa gości nadal starała się strzelić gola. Wydawało się, że gospodarze dadzą radę wywalczyć komplet punktów, jednak w 85 minucie zawodnik Novii zagrał piłkę ręką w swoim polu karnym, dlatego sędzia podyktował rzut karny. Gola z rzutu karnego dla Broni zdobył Marcin Szymczak, dla którego było to już drugie trafienie w tym spotkaniu. Emocji na boisku nie zabrakło do ostatniego gwizdka arbitra, jednak ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2 i podziałem punktów.

KS Legionovia Legionowo – Broń Radom 2:2 (2:0)

Bramki: Sonnenberg (4’), Nakrosius (24’) – Szymczak (54’, 86’ k.)

Wyjściowa jedenastka KS Legionovii Legionowo: Madej – Waszkiewicz, Krajewski, Zaklika, Szwed, Basiuk, Biegański, Wojdyga, Mitura, Nakrocius, Sonnenberg.

Wyjściowa jedenastka Broni Radom: Faryna – Górka, Wrześniewski, Szymczak, Kobiera, Kłosowicz, Owczarek, Kowalski, Piwowarczyk, Banaszkiewicz, Timite.

Legionovia spadła do IV ligi

Zremisowanie ostatniego meczu w sezonie 2023/2024 oznacza, że KS Legionovia Legionowo zajęła 17, przedostatnie miejsce w ligowej tabeli z 27 punktami na koncie. W zakończonym sezonie Novia przegrała aż 21 z 34 ligowych meczów wygrywając zaledwie 7 spotkań, a 6 remisując. Ekipa z Legionowa straciła również w tym sezonie ligowym aż 71 goli, a sama zdobyła ich 41. Taki stan rzeczy powoduje, że ekipy z Legionowa nie będziemy oglądać w sezonie 2024/2025 w III lidze, a w IV do której spadła.

Trzęsienie ziemi w Legionovii przed sezonem 2023/2024

Przypomnijmy, że po sezonie 2022/2023 w III lidze, grupie I i zajęciu drugiego miejsca w tabeli zespół z Legionowa doświadczył “trzęsienia ziemi” jeżeli chodzi o ławkę trenerską. Po bardzo udanych trzech sezonach, w których klub walczył o awans do II ligi z drużyny odszedł trener Michał Piros. Zastąpił go wówczas Marcin Woźniak. Nie był on jednak długo trenerem Novi, ponieważ pod koniec sierpnia 2023 roku zastąpił go Marcin Broniszewski, który również nie dokończył sezonu z ekipą z Legionowa. Na początku maja br. kolejnym (trzecim w sezonie 2023/2024) trenerem pierwszego zespołu został Bartłomiej Walewski. Należy pamiętać również, że po zakończeniu sezonu 2022/2023 z klubu odeszło wielu podstawowych zawodników na czele z ówczesnym kapitanem zespołu Patrykiem Koziarą (więcej pisaliśmy TUTAJ).