KZB Legionovia Legionowo. Pierwszy wygrany mecz w 2020 roku i kolejna nowa twarz w zespole

Kacper Kaczorowski

Kacper Kaczorowski fot. KZB Legionovia Legionowo

W sobotę podopieczni Bogdana Jóźwiaka rozegrali mecz sparingowy z III ligowym Pelikanem Łowicz. Spotkanie zakończyło się wygraną piłkarzy z Legionowa 1:0. W meczu tym zadebiutował nowy nabytek Legionovii, Kacper Kaczorowski.

W sobotę (25 stycznia) o godz. 12.00 KZB Legionovia Legionowo podejmowała III Ligowy zespół Pelikana Łowicz. Klub z Łowicza jest drugą drużyną, z którą zmierzyli się podopieczni Bogdana Jóźwiaka, w ramach sparingów w przerwie zimowej. Pierwszy mecz z z III Ligową Bronią Radom rozegrany 18 stycznia nie był jednak udany, ponieważ Legionovia przegrała 1:2, pomimo prowadzenia. Dla nowego trenera Legionovii spotkanie z Pelikanem Łowicz było meczem sentymentalnym, ponieważ jako zawodnik kończył w nim swoją karierę, a jako trener stawiał pierwsze kroki. W latach 2014-2016 prowadził Pelikana Łowicz jako pierwszy trener.

Spotkanie z Pelikanem Łowicz było wyrównane. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie trener Jóźwiak dał szansę zmiennikom, co przyniosło pozytywny efekt. W 75. minucie po akcji przeprowadzonej skrzydłem i dośrodkowaniu w pole karne najlepiej odnalazł się młody napastnik Legionovii Jakub Karabin (19 lat), który wygrał pojedynek w powietrzu z obrońcą i głową skierował piłkę do bramki. Była to jedyna bramka tego spotkania. Mecz zakończył się zwycięstwem Legionovii 1:0.

Debiut nowego zawodnika

W sobotnim meczu przeciwko Pelikanowi Łowicz zadebiutował nowy nabytek KZB Legionovii Legionowo, 19-letni prawy obrońca Kacper Kaczorowski, który dzień wcześniej podpisał z klubem umowę. Młody obrońca jest wychowankiem Polonii Warszawa, który w poprzednim sezonie bronił właśnie barw Pelikana Łowicz.

Najbliższy sparing KZB Legionovia Legionowo ma zaplanowany na środę (29 stycznia) z III Ligowym Ursusem Warszawa.