KZB Legionovia Legionowo. Porażka na własnym stadionie ze Zniczem Biała Piska 1:2

KS Legionovia Legionowo fot. KS Legionovia

W sobotę (3 października) podopieczni Michała Pirosa podejmowali na własnym stadionie zespół Znicz Biała Piska. Pomimo szybko objętego prowadzenia piłkarze z Legionowa nie wywalczyli w tym spotkaniu nawet jednego punktu. W doliczonym czasie gry bramkę na wagę trzech punktów zdobyli goście.

Przed tym spotkaniem piłkarze KZB Legionovii Legionowo zajmowali 4 miejsce w grupie pierwszej III Ligi z 17 punktami po 8 spotkaniach. Drużyna Znicz Biała Piska po 8 kolejkach miała zgromadzonych 9 punktów. Gospodarze tego spotkania byli uznawani za faworytów do zgarnięcia trzech punktów. Przewidywania obserwatorów i kibiców zdawała się potwierdzać sytuacja z 2 minuty meczu. Sędzia tego spotkania wskazał na 11 metr od bramki Znicza, a sytuację na gola zamienił kapitan Legionovii, Patryk Koziara. Przyjezdni nie zamierzali jednak czekać z założonymi rękami. W 35 minucie do wyrównania doprowadził Dawid Kalinowski. Rezultatem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie meczu zanosiło się na to, że kibice nie zobaczą więcej bramek a obydwie ekipy dopiszą do swojego konta po jednym punkcie. Niestety dla Legionovii sytuację w 92 minucie meczu wykorzystał Mateusz Ruszczyk i ustanowił wynik tego meczu na 1:2 dla zespołu Znicz Biała Piska. Po tym spotkaniu Legionovia zajmuje 5 miejsce z 17 punktami i do lidera ligi traci 4 punkty. Piłkarzy z Legionowa czeka obecnie przerwa, ponieważ najbliższe spotkanie rozegrają 17 października na własnym stadionie z drużyną Kaczkan Huragan Morąg.

Trener KZB Legionovii Legionowo, Michał Piros będzie mógł popracować przez najbliższe dwa tygodnie  ze swoimi podopiecznymi nad skutecznym wykańczaniem sytuacji bramkowych. Zespół z Legionowa ma w tym aspekcie gry duże problemy. Na 11 pierwszych zespołów w lidze Legionovia strzeliła najmniej bramek (10 goli w 9 meczach). Najlepszy w tym elemencie gry jest w lidze zespół Świt Nowy Dwór (22 gole w 9 meczach). Pod względem ilości strzelonych goli w lidze gorzej na tle Legionovii wypada tylko 5 innych zespołów.

KZB Legionovia LegionowoZnicz Biała Piska 1:2 (1:1)

Bramki: Patryk Koziara 2`(karny) – Dawid Kalinowski 35`, Mateusz Ruszczyk 90+2`

KZB Legionovia Legionowo: Błesznowski – Gibas, Barański, Bajdur, Kaczorowski, Kluska, Koziara, Trubeha, Dąbrowski, Karabin, Worach.

Znicz Biała Piska: Radzikowski – Kossyk, Fiedorowicz, Furman, Giełażyn, Jambrzycki, Kalinowski, Kosiński, Kuśnierz, Molski, Romachów.