KZB Legionovia Legionowo. Przegrana z Elaną Toruń pomimo wyrównanego spotkania

ks-legionovia-legionowo

Klub Sportowy Legionovia, fot. KS Legionovia

W sobotę (6 czerwca) piłkarze KZB Legionovii Legionowo podejmowali na własnym stadionie zespół Elany Toruń. Pomimo tego, że spotkanie było wyrównane nie udało się wywalczyć nawet jednego punktu. Legionovia przegrała 1:2.

KZB Legionovia Legionowo w ramach 24 kolejki piłkarskiej II Ligi podejmowała na własnym stadionie zespół Elany Toruń. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka w poprzednim spotkaniu pokonali na wyjeździe zespół Górnika Polkowice 2:1 i kibice liczyli, że także z gośćmi z Torunia uda się wywalczyć komplet punktów i zbliżyć się do bezpiecznego, gwarantującego utrzymanie, 14 miejsca w lidze.

Wyrównane spotkanie, jednak bez punktów

Niestety dla piłkarzy z Legionowa spotkanie rozpoczęło się fatalnie, ponieważ już w 7 minucie to goście z Torunia objęli prowadzenie, a gola zdobył Filip Kozłowski. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka starali się jak najszybciej wyrównać. 5 minut później po strzale głową Karola Podlińskiego piłka wylądowała na poprzeczce. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił, chociaż piłkarze Legionovii dobrze się prezentowali.

Od początku drugiej połowy gospodarze sprawiali dobre wrażenie i starali się strzelić bramkę. Taka postawa przyniosła efekt w 54 minucie, kiedy z rzutu karnego wyrównał Patryk Koziara. Kibice liczyli, że gol wyrównujący podziała mobilizująco na podopiecznych Bogdana Jóźwiaka i będą oni w stanie wyjść na prowadzenie, niestety w 59 minucie gola dla Elany strzelił Bartosz Machaj. Piłkarze Legionovii starali się do samego końca spotkania wyrównać, jednak zabrakło im skuteczności pod bramką przeciwnika. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla Elany Toruń.

KZB Legionovia Legionowo, po tej przegranej zajmuje 17 – przedostatnie miejsce w tabeli z 16 punktami i traci 14 punktów do bezpiecznego 14 miejsca. Najbliższy mecz (13 czerwca) podopieczni Bogdana Jóźwiaka rozegrają na wyjeździe z liderem II Ligi – Widzewem Łódź.

KZB Legionovia Legionowo – Elana Toruń 1:2 (0:1)

Bramki: Patryk Koziara 54 (k) – Filip Kozłowski 7, Bartosz Machaj 59

Legionovia Legionowo: 1. Damian Podleśny – 18. Michał Bury (84, 4. Kacper Kaczorowski), 3. Rafał Zembrowski, 99. Daniel Choroś, 11. Piotr Maślanka – 16. Mateusz Małek, 8. Oskar Koprowski (72, 6. Konrad Zaklika), 7. Marcin Kluska, 14. Patryk Koziara, 22. Krzysztof Gancarczyk (67, 24. Kacper Będzieszak) – 10. Karol Podliński (72, 21. Andrzej Trubeha).

Elana Toruń: 12. Dawid Kuchnicki – 5. Jakub Świeciński (71, 18. Bartosz Boniecki), 37. Michał Bierzało, 2. Wojciech Onsorge, 14. Mateusz Stryjewski – 15. Filip Kozłowski (84, 16. Dominik Pisarek), 9. Bartosz Machaj (75, 27. Lukáš Hrnčiar), 19. Mariusz Kryszak, 10. Krzysztof Kołodziej, 17. Dominik Kościelniak – 7. Matúš Marcin.