KZB Legionovia Legionowo. Przegrana w samej końcówce meczu z GKS Katowice

ks-legionovia-legionowo

Klub Sportowy Legionovia, fot. KS Legionovia

Zespół KZB Legionovia Legionowo kolejny raz próbował przerwać czarną serię porażek w II lidze. Tym razem piłkarze z Legionowa pojechali aż do Katowic na mecz GKS Katowice. Pomimo wyrównanego meczu dwie akcje z samej końcówki meczu przesądziły o zwycięstwie gospodarzy 3:1.

W sobotę (14 września br.) piłkarze KZB Legionovia Legionowo udali się aż do województwa Śląskiego na mecz z GKS Katowice. Gospodarze przed tym meczem zajmowali miejsce w środku tabeli, a Legionovia cały czas zajmuje miejsce w strefie spadkowej tylko z jednym zwycięstwem. Mecz w Katowicach rozpoczął się o godz. 18. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Obydwie drużyny dużo czasu operowały piłką w środku pola i od czasu do czasu starały się zagrozić bramce przeciwnika. Przed stratą gola gospodarzy uratował Arkadiusz Woźniak, który po akcji Legionovii wybił piłkę z linii bramkowej.

Druga połowa i cztery bramki

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy, którzy już w 46. minucie wyszli na prowadzenie dzięki bramce Arkadiusza Jędrycha. W 56. minucie z rzutu karnego wyrównał Patryk Koziara. Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, jednak w 88 minucie na bohatera miejscowych kibiców wyrósł Arkadiusz Woźniak, który głową skierował piłkę do siatki Legionovii. Wynik spotkania po szybkiej kontrze w 93. minucie ustalił Michał Gałecki. GKS Katowice pokonał KZB Legionovię Legionowo 3:1. Przegrana w Katowicach oznacza, że zespół z Legionowa przegrał ósme spotkanie z rzędu i zajmuje przedostatnie miejsce w II Lidze. Najbliższy mecz KZB Legionovia Legionowo rozegra u siebie w sobotę (21 września) o godz. 16 z zespołem Stal Stalowa Wola, który zajmuje w lidze 16. miejsce tuż przed Legionovią.

GKS Katowice – KZB Legionovia Legionowo 3:1 (0:0)
Bramki: GKS Katowice: Jędrych (46`),Woźniak (88`), Gałecki (90`+3)
KZB Legionovia Legionowo: Koziara (56` rzut karny)

KZB Legionovia Legionowo: Paweł Błesznowski – Bartosz Gołaszewski, Rafał Zembrowski, Daniel Choroś, Jonatan Straus, Mateusz Małek (82` Kacper Będzieszak), Konrad Zaklika, Patryk Koziara (85` Bartosz Waleńcik), Luka Janković (75` Stanisław Wawrzynowicz), Eryk Więdłocha, Karol Podliński.