KZB Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki

KZB Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowieckim fot. KZB Legionovia Legionowo.Facebook

KZB Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowieckim fot. KZB Legionovia Legionowo/Facebook

W środę (12 maja) piłkarze KZB Legionovii Legionowo udali się na mecz wyjazdowy na derby regionu z MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz był wyrównany jednak to gospodarze postawili kropkę nad i zdobywając jedyną bramkę w tym spotkaniu i wygrywając 1:0. Podopieczni Michała Pirosa mogą jednak odczuwać pewien niedosyt po tym spotkaniu, ponieważ stać ich było na wywiezienie punktów z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Na derby regionu Podopieczni Michała Pirosa udali się w środę do Nowego Dworu Mazowieckiego. Kibice i piłkarze mieli świadomość, że będzie to bardzo trudne spotkanie. Gospodarze są ostatnio w bardzo dobrej formie i przed tym spotkaniem podobnie jak Legionovia posiadali 52 punkty w tabeli.

Pierwsza połowa przyniosła wyrównaną grę z obu stron. Zarówno Świt Nowy Dwór jak i Legionovia stwarzały sobie dobre sytuacje bramkowe. W 19 minucie tuż obok słupka strzelił najskuteczniejszy strzelec Legionovii w tym sezonie Andrzej Trubeha. W 30 minucie to gospodarze mieli świetną okazję. Po strzale jednego z zawodników Świtu z rzutu wolnego świetną paradą popisał się bramkarz Legionovii Jan Krzywański. Zarówno gospodarzom jak i gościom brakowało skuteczności. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Druga połowa spotkania przypominała początek pierwszej odsłony. Obie ekipy starały się wykreować sobie dogodną sytuację. Niestety dla podopiecznych Michała Pirosa swoją szansę w 59 minucie wykorzystali gracze Świtu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki Legionovii skierował Radosław Kamiński. Jednak już w 64 minucie gospodarze grali w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał pomocnik Świtu Mateusz Długołęcki. Legionovia starała się wykorzystać przewagę liczebną i stwarzała sobie dogodne sytuacje do wyrównania, jednak nie potrafiła ich wykorzystać. Gospodarze starali się utrzymać korzystny dla siebie wynik. Pomimo gry z przewagą jednego zawodnika przez pół godziny goście nie potrafili wyrównać i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Świtu Nowy Dwór Mazowiecki

Przegrana w środę ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki oznacza, że Legionovia zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli z 52 punktami i do prowadzącej Pogoni Grodzisk Mazowiecki traci już 13 punktów. Do końca sezonu postało już tylko sześć spotkań. Najbliższy mecz ligowy podopieczni Michała Pirosa rozegrają na wyjeździe z Legią II w sobotę (15 maja).

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KZB Legionovia Legionowo 1:0 (0:0)

Bramki: R.Kamiński (59`)

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Lemanowicz – Cieślak, Kamiński, Cuch, Długołęcki, Kuźma, Sosnowski, Michalik, Wiśniewski, Ciach i Bykowski.

KZB Legionovia Legionowo: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Karabin, Mroczek, Koziara, Bajdur, Zjawiński, Kluska i Trubeha.