KZB Legionovia Legionowo. Wygrana na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Już pod wodzą nowego szkoleniowca

KS Legionovia Legionowo fot. KS Legionovia

W środę (19 sierpnia) piłkarze KZB Legionovii Legionowo rozegrali na wyjeździe mecz z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Podopieczni Michała Pirosa wygrali 1:0 i zdobyli pierwsze punkty w sezonie 2020/2021 III Ligi piłkarskiej. Spotkanie rozegrane w środę było zaległym meczem pierwszej kolejki spotkań.

W środę (19 sierpnia) podopieczni Michała Pirosa udali się na mecz wyjazdowy z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Piłkarze z Legionowa mieli dzień mniej na regenerację sił niż rywale z Grodziska Mazowieckiego, ponieważ poprzednie spotkanie rozegrali w niedzielę (16 sierpnia) ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz z Pogonią Grodzisk Mazowiecki był zaległym spotkaniem I kolejki. Początek spotkania był dość wyrównany, jednak od 20 minuty to gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę i stwarzali sobie lepsze sytuacje, jednak pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Od początku drugiej połowy piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki starali się wyrównać, jednak brakowało im skuteczności pod bramką Pawła Błesznowskiego. W 52. minucie piłkarze Legionovii przeprowadzili szybki kontratak i gola z obrębu pola karnego zdobył Marcin Kluska. Od tego momentu piłkarze gospodarzy jeszcze bardziej starali się strzelić gola. Świetnie dysponowany był jednak tego dnia bramkarz Legionovii, który popisał się kilkoma dobrymi interwencjami. W 67. minucie poważnej kontuzji doznał obrońca Pogoni, Rafał Zembrowski, który w poprzednim sezonie grał w barwach Legionovii. Gospodarze starali się doprowadzić do remisu, natomiast Legionovia wyprowadzała od czasu do czasu groźne kontry, z których jedna mogła zakończyć się podwyższeniem prowadzenia. Kibice pomimo dobrego spotkania do końca nie obejrzeli już więcej bramek. Legionovia wygrała 1:0 na trudnym terenie.

Najbliższy mecz podopieczni Michała Pirosa rozegrają w sobotę (22 sierpnia) na wyjeździe z Concordią Elbląg w ramach 3. kolejki spotkań III Ligi piłkarskiej.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – KZB Legionovia Legionowo 0:1 (0:0)

Bramki: KZB Legionovia Legionowo: Marcin Kluska (52.)

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Przyrowski, Maślanka, Zembrowski (69. Krajewski), Łoś, Broniarek, Lisowski (80. Gzieło), Kobiera, Kołaczek, Jaroń (62. Grabowski), Szymański (62. Wrzesiński), Strzałkowski

KZB Legionovia Legionowo: Błesznowski, Kaczorowski, Kluska, Bajdur (83. Kowalski), Koziara, Mich (45. Karabin), Turkowski (45. Dąbrowski), Barański, Worach, Trubeha, Choroś