Przyjaciele na zawsze

Przyjaciele na zawsze – to motto Turnieju Gim-Volley CUP – 2010 o Puchar Wójta Gminy Nieporęt zorganizowanego w dniach 15-16 listopada 2010 roku w gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym juź po raz czwarty.

Turniej rozgrywany był w kategorii druźyn gimnazjalnych dziewcząt i chłopców oraz w kategorii uczniowskich klubów sportowych chłopców rocznik 1993 i młodsi. W turnieju wzięło udział łącznie 15 druźyn. Do rozgrywek w kategorii druźyn gimnazjalnych zgłosiło się 11 zespołów, w tym: 6 dziewcząt i 5 chłopców, a w kategorii klubów sportowych 4 zespoły chłopców.

Turniej został sfinansowany ze środków budźetu gminy i zrealizowanego w ramach gminnego kalendarza imprez sportowo-rekreacyjnych. Organizatorami turnieju był Urząd Gminy Nieporęt, Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym i Uczniowski Klub Sportowy „Dębina”. Koordynatorem i „duszą” turnieju był Bronisław Orlikowski – nauczyciel wychowania fizycznego w gimnazjum – trener piłki siatkowej oraz Dariusz Pieśniak – prezes UKS „Dębina”.

Sędzią głównym zawodów był Jan Wróblewski z Nowego Dworu Mazowieckiego.

3. UKS Ósemka Pruszków

Najlepszą zawodniczką turnieju w kategorii szkół gimnazjalnych została Anna Wądołowska, najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii szkół gimnazjalnych został Kamil Pietrzak, a w kategorii uczniowskich klubów sportowych – Łukasz Zając.

Zwycięzców turnieju uhonorowano pucharami i medalami. Zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji. Jego cele – popularyzacja piłki siatkowej wśród gimnazjalistów oraz integracja młodzieźy szkolnej – z całą pewnością zostały osiągnięte.

Kolejny turniej za rok. Zapraszamy na sportowy rewanź.