W niedzielę 15 czerwca w Serocku ponad 180 zawodników zmierzyło się ze specjalnie przygotowaną trasą triathlonową. Uczestnicy zawodów mieli do wyboru dwa dystanse. Pokonanie krótszej trasy zajęło najlepszym zawodnikom prawie dwie i pół godziny, natomiast dłuższej, ponad cztery i pół.
Rywalizacja rozpoczęła się na serockiej plaży, gdzie zawodnicy mieli do przepłynięcia 1900 lub 950 metrów (w zależności od wybranej trasy). Potem czekał ich krótki podbieg na miejski rynek, skąd wyruszyli na rowerową trasę o długości 90 lub 45 kilometrów. Ta prowadziła od centrum miasta ulicą Warszawską na południe, a następnie przez miejscowości: Stasi Las, Skubiankę, Jachrankę, Dosin i Borową górę, po czym wracała w kierunku serockiego rynku (w zależności od dystansu zawodnicy pokonywali dwie lub cztery pętle). Po pokonaniu tras rowerowych, przyszła pora na bieg na dystansie 10,5 lub 21,1 kilometra. Trasę tej części trójboju stanowiła pętla ciągnącą się od rynku ulicą Wyzwolenia do Yacht Klubu Polskiego, a następnie brzegiem plaży nad Narwią w kierunku mety usytuowanej na rynku.
Najszybszy warszawiak
Najszybciej, spośród trzydziestu jeden zawodników, dłuższy dystans pokonał Adrian Zarzecki z Warszawy, któremu zajęło to 4h 37′ 34s. Drugi na metę dotarł Jacek Gardener z Łowicza, który do zwycięzcy stracił nieco ponad dziesięć minut – trzeci był natomiast warszawiak Marcin Lipowski z czasem 4h 48’03s. Na dłuższym dystansie wystartowały tylko dwie panie – pierwsza z nich, Agnieszka Sulik, dotarła na metę z czasem 6h 42′ 47s, natomiast druga, Katarzyna Rakowska, uzyskała czas 7h 26′ 38s. Jeśli chodzi o krótszy dystans, to najlepiej poradził sobie z nim mieszkaniec Radzymina, Rafał Tulwin, któremu zajęło to 2h 20′ 54s. Drugi na mecie zjawił się Tomasz Mrowiec z Orzeszy (czas 2h 22′ 06s), a trzeci Krzysztof Sarapuk z Gdyni (2h 26′ 59s). Najszybsza z pań była Agata Litwin z Wrocławia (2h 40′ 46s), druga na mecie pojawiła się Mariola Krzemińska (o sekundę później), a trzecia Alicja Piotrowska (2h 45′ 06s) – wśród 152 zawodników krótszego dystansu, ogółem pań było dwadzieścia. Zawodnicy w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn za miejsca I-VI otrzymali Puchar Burmistrza Miasta Serock, a za miejsca I-III dodatkowo nagrody rzeczowe. Za miejsca na podium, we wszystkich kategoriach wiekowych, na najlepszych czekały statuetki, a każdy finalista otrzymał pamiątkowy medal.