Wbiegnij na Varso Tower w Warszawie już za nami. Najszybsza wśród Pań była mieszkanka Legionowa Klaudia Krajewska

Klaudia Krajewska (w środku) na najwyższym stopniu podium Wbiegnij na Varso Tower (fot. Klaudia Krajewska.Facebook)

Klaudia Krajewska (w środku) na najwyższym stopniu podium Wbiegnij na Varso Tower (fot. Klaudia Krajewska/Facebook)

W sobotę (25 maja) odbyła się trzecia edycja zawodów Wbiegnij na Varso Tower w Warszawie. Impreza przyniosła rekordy trasy zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Na 53. piętro biurowca najszybciej wbiegł Japończyk, Ryoji Watanabe. Pierwsze miejsce wśród Pań wywalczyła natomiast mieszkanka Legionowa Klaudia Krajewska, która dodatkowo pobiła rekord trasy. W imprezie wzięli również udział strażacy z terenu powiatu legionowskiego.

Wbiegnij na Varso Tower to jedne z największych takich zawodów w Polsce, których meta znajduje się na wysokości 230 metrów (dwukrotnie wyżej niż taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki). Bieganie po schodach wieżowców cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością,

Uczestnicy biorący udział w imprezie, która odbyła się w Warszawie mieli do pokonania 230m i 1382 stopnie, aby znaleźć się na samym szczycie (53 piętro najwyższego budynku w Europie). Na starcie sobotniej imprezy stanęło ponad 700 uczestników.

Najlepszy wśród Panów był Japończyk Ryoji Watanabe (aktualny wicemistrz świata w bieganiu po schodach – towerrunningu), który wygrał sobotnią imprezę w Warszawie z czasem 6 minut, 44 sekundy i 15 setnych. Wynik ten oznacza, że Ryoji ustanowił nowy rekord trasy, poprawiając swój własny rezultat sprzed roku o niecałe półtorej sekundy.

Drugi był Wai Ching Soh z Malezji (aktualny mistrza świata w towerrunningu). Na najniższym stopniu podium stanął Chorwat, Ivan Vuletić. Najlepszy z Polaków, Paweł Ruszała był czwarty, któremu zabrakło 4 sekund, żeby stanąć na podium.

Klaudia Krajewska najlepsza wśród Pań

W rywalizacji kobiet jedną z faworytek była Klaudia Krajewska, mieszkanka Legionowa. Polka na niedawnych mistrzostwach świata zajęła 9. miejsce.

W kategorii kobiet najlepsze okazały się Polki, a na najwyższym stopniu podium podczas sobotnich zawodów stanęła właśnie Klaudia Krajewska. Legionowianka wygrała imprezę wśród Pań z czasem 8 minut i 43 sekundy. Powyższy wynik oznacza również, że Klaudia Krajewska poprawiła dotychczasowy rekord zawodów w Warszawie o ponad pół minuty, który należał do Japonki Yuko Tateishi.

Druga podczas trzeciej edycji Wbiegnij na Varso Tower była Ines Możejko, a trzecie miejsce zajęła zwyciężczyni pierwszej edycji Wbiegnij na Varso Tower, Iwona Wicha.

Na najlepszych zawodników czekały nagrody finansowe i rzeczowe oraz punkty do światowego rankingu Towerrunning World Association. Zawody Wbiegnij na Varso Tower, objęte były honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy. Podobnie jak w lata poprzednich, wydarzenie miało również wymiar charytatywny. Dzięki Fundacji HB Reavis przekazano czek na 50.000 złotych dla Polskiej Akcji Humanitarnej.

Klaudia Krajewska na mecie Wbiegnij na Varso Tower (fot. Klaudia Krajewska/Facebook)

Reprezentacja strażaków z powiatu legionowskiego w pełnym rynsztunku również wbiegła na sam szczyt Varso Tower

– Reprezentacja naszej Komendy w składzie: st. ogn. Bartłomiej Wiktorowicz, sekc. Daniel Podlasin, sekc. Dawid Matuszewski oraz st. str. Adam Antosiewicz wraz z druhną Magdaleną Maskiewicz – OSP Jabłonna pokonali 230 metrów, 53 piętra i 1382 stopnie w pełnym rynsztunku strażackim. – poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.