Aby jak najlepiej zaplanować dalszy rozwój przestrzenny, społeczny i gospodarczy Legionowa oraz nowe inwestycje rewitalizujące takie zdegradowane dzielnice miasta jak osiedla Młodych i Kozłówka powołano 36-osobowy zespół do spraw opracowania strategii rozwoju i programu rewitalizacji Legionowa do 2035 roku. Pracują w nim głównie miejscy urzędnicy oraz pracownicy zależnych od miasta instytucji samorządowych. Ich głównym zadaniem jest wypracowanie zapisów tych 2 strategicznych dokumentów przy współpracy z ekspertami z Dolnośląskiego Centrum Rozwoju Lokalnego z Wrocławia.
Aby jak najlepiej zaplanować dalszy rozwój przestrzenny, społeczny i gospodarczy Legionowa, w tym również nowe inwestycje rewitalizujące 2 najbardziej niedoinwestowane miejskie dzielnice, czyli osiedla Młodych i Kozłówkę, w poniedziałek, 19 maja 2025 r. prezydent Legionowa, Bogdan Kiełbasiński drogą zarządzenia powołał zespół ds. opracowania strategii rozwoju i programu rewitalizacji Legionowa do 2035 roku. Pracuje w nim aż 36 osób. Są to głównie legionowscy urzędnicy oraz pracownicy zależnych od miasta lokalnych instytucji samorządowych. – Zadaniem zespołu jest wypracowywanie zapisów Strategii Rozwoju Gminy Miejskiej Legionowo do 2035 roku oraz Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miejskiej Legionowo do 2035 roku we współpracy z ekspertem zewnętrznym – dowiadujemy się z treści tegoż zarządzenia.
Florczyk, Głos, Rogala, Wieczorek i Kobrzyński wraz z ekspertami zaplanują dalszy rozwój przestrzenny, społeczny i gospodarczy Legionowa
Liderem koordynującym pracę 36-osobowego zespołu do spraw opracowania strategii rozwoju i programu rewitalizacji Legionowa do 2035 roku jest Rafał Florczyk z referatu strategii i funduszy zewnętrznych w Urzędzie Miasta (UM) w Legionowie. Oprócz niego, w tej grupie roboczej pracuje jeszcze 22 innych legionowskich urzędników. Są to Patrycja Wolińska z referatu strategii i funduszy zewnętrznych, Aleksander Rogala z wydziału gospodarki komunalnej i infrastruktury miejskiej, Elżbieta Głos z wydziału inwestycji, Ewa Wdowiak z referatu gospodarki odpadami, Elżbieta Gierczyńska z wydziału spraw obywatelskich, Anna Łasińska z wydziału edukacji, Robert Wieczorek z referatu zieleni miejskiej i ekologii, Michał Kobrzyński z referatu sportu i rekreacji, Magda Góral z referatu planowania przestrzennego, Katarzyna Kozłowska z referatu utrzymania czystości i porządku, Piotr Śliwiński z wydziału zdrowia i spraw społecznych, Adam Sowik z wydziału gospodarki nieruchomościami, Katarzyna Flis-Sawicka z referatu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, Michał Gembarowski z wydziału budżetu i analiz, Kamil Stępkowski z wydziału kultury i komunikacji społecznej, Urszula Wysocka z referatu lokalowego, Małgorzata Dziewiecka z referatu informacji i dostępności, Maciej Skarżyński z referatu informatyki, Wojciech Kowalczyk, główny specjalista ds. osób z niepełnosprawnościami, Marcin Galoch, pełnomocnik ds. jakości powietrza i gospodarki nisko-emisyjnej, Krzysztof Stępniak, koordynator sportu szkolnego i Monika Jakubiak-Rososzczuk, rzeczniczka prasowa wskazanego urzędu. W pracach zespołu do spraw opracowania strategii rozwoju i programu rewitalizacji Legionowa do 2035 roku uczestniczy również łącznie 10 pracowników instytucji samorządowych zależnych od miasta oraz spółek będących jego własnością. Są to Beata Tworus ze Straży Miejskiej (SM), Andrzej Sobierajski z Miejskiego Ośrodka Kultury (MOK), Karolina Błaszczak-Modzelewska z Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP), Rafał Degiel z Muzeum Historycznego, Monika Kajka i Piotr Mrozek z Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS) oraz Małgorzata Ickiewicz ze spółki KZB Legionowo, Dariusz Górczak z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (PEC), Piotr Zberowski i Marek Zieliński z Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego (PWK).
Nie obejdzie się bez sugestii pracowników starosty legionowskiego, Romana Smogorzewskiego
Co więcej, do prac nad dalszym rozwojem Legionowa, w tym tych 2 najbardziej zdegradowanych jego dzielnic zaproszono również pracowników byłego prezydenta Legionowa, zaś obecnego starosty powiatu legionowskiego, Romana Smogorzewskiego. Są to Michał Stalmach, naczelnik wydziału strategii, rozwoju i pozyskiwania funduszy w Starostwie Powiatowym w Legionowie, Dorota Wróbel-Górecka, szefowa Powiatowego Centrum Integracji Społecznej (PCIS) oraz Renata Gorzelak z Powiatowego Urzędu Pracy (PUP).
Zespół do spraw opracowania strategii rozwoju i programu rewitalizacji Legionowa do 2035 roku będzie pracował do chwili uchwalenia przez Radę Miasta Legionowo tych 2 strategicznych opracowań. Nie nastąpi to wcześniej, jak wiosną 2026 r.
O rozpoczętych już pracach nad nową strategią rozwojową Legionowa do 2035 roku w przeszłości informowaliśmy wielokrotnie, zaś ostatnio w tej wiadomości. Prace nad programem rewitalizacji miasta do 2035 roku też już trwają. Informowaliśmy o tym ostatnio m. in. w tej wiadomości.