Jabłonna. Nowy monitoring dla Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

GPSZOK Jabłonna

GPSZOK Jabłonna fot. GP/kj

Gminny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dla Gminy Jabłonna doczeka się własnego monitoringu. Radni poparli stanowisko wójta gminy, który woli zabezpieczyć gminę na wypadek gdyby ktoś chciał pozostawić przy składowisku odpady o wysokich kosztach utylizacji. 

Radni Gminy Jabłonna poparli pomysł zamontowania monitoringu wokół terenu Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Decyzja została podjęta z obawy przed nielegalnym wywozem odpadów pod bramy GPSZOK.  Koszt kamery i niezbędnej do jej działania infrastruktury technicznej ma zamknąć się w kwocie 10 tys. złotych.

GPSZOK jest czynny w każdy poniedziałek w godzinach 16 -18 i w soboty między 9 a 13 (oprócz świąt), mieści się przy ul. Chotomowskiej 61C. Obecnie miejsce to jest monitorowane jedynie przez pracownika, który przyjmuje odpady w godzinach pracy Punktu.

Do Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszkańcy gminy Jabłonna mogą dostarczać takie odpady jak:
– biodegradowalne (zielone, ogrodowe) – trawa i liście w brązowych workach, drobne gałęzie pocięte na długość  maksymalnie do 1 metra i powiązane sznurkiem w tzw. wiązki;
– papier, tekturę – worek niebieski;
– tworzywa sztuczne – worek żółty;
– metale – worek żółty;
– szkło – worek zielony;
– zużyte opony;
– odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne – worki gwarantujące bezpieczny transport i rozładunek;
– meble i inne odpady wielkogabarytowe;
– zużyte baterie i akumulatory;
– zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

 

 

Etykiety

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 11

  1. Jeśli ktoś będzie chciał to zrobić to żaden monitoring niestety pomoże. Te osoby, które pozostawiają drogie odpady nie będą podjeżdżały to punktu z odpadami. Ludzie, kto to wymyślił, to naprawdę błędne założenie. Poza tym osoby lub firmy prowadzące taką działalność to naprawdę inteligentne osoby i żaden monitoring nie pomoże. Lasów mamy po kokardkę i dzikich terenów, nikt nie będzie się pchał pod GPSZOK. 🙂
    Jakiś geniusz musiał to wykoncypować 🙂
    To pieniądze wyrzucone w błoto. Lepiej je przeznaczyć na drogi, a te od lat są w beznadziejnym stanie ale tu nikt monitoringu nie zamontuje, bo to gmina jest odpowiedzialna za ich tragiczny stan, więc po co je monitorować, sprawdzać, utrzymywać.
    Lepiej kasę wydać na pr posunięcie, niż na coś naprawdę sensownego.
    Antynobla dla pomysłodawcy!

  2. Wszystko moźna skrytykować, to chyba niektórzy maja w genach. Rownie dobrze po co robić drogi jak kiedyś bedzie tam kładziony wodociąg i kanalizacja.

    • No tak właśnie do tego podchodzi wójt gminy Jabłonna i nie robi tam dróg. Tak głosowaliście, pretensje wysyłać do Trzcian.

  3. [moderacja]

  4. Zaczyna się powolny demontaż całego systemu odbioru śmieci, system ten w swojej prostocie i skuteczności spowodował że wywożenie odpadów do lasu stało się ekonomicznie nieopłacalne.
    Ale słyszę że w innych gminach wprowadza się limity ilościowe na worki, w innych nie odbiera się niektórych odpadów, takie działania spowodują że ludzie zaczną „utylizować” odpady jak robili to do tej pory wywożąc je do lasu.
    W tym konkretnym przypadku zastanawiam się jaki to rodzaj odpadów generuje duże koszty utylizacji ???? i ile ich jest że trzeba montować monitoring ???
    Las „zutylizuje” je skutecznie

  5. Daro twoja sypialnia też zutylizuje moje plastiki. Człowieku i dziwić sie ze Polska ma najgorsze powietrze w europie jak tak podchodzi sie do tematu. Zerowy poziom wiedzy. To mawet moe kest śmieszne a żałosne.

    • Nie zrozumiałeś nic z mojego postu a mądrzysz się że hoho. Specjalnie dla ciebie wyjaśniam
      Obecny system odbioru śmieci jest genialny w swojej prostocie bo odbierany jest praktycznie każdy rodzaj śmieci i to w bez limitu ilościowego. Śmieci te zamiast lądować w lesie czy spalane w piecach są przetwarzane
      Jeśli jednak przy systemie zacznie się mieszać i kombinować, wprowadzać limity ilościowe czy przestając odbierać niektóre odpady to ludzie po prostu wywiozą je do lasu
      Teraz rozumiesz o co mi chodzi ??????

      • gdy „recykling” ogranicza sie do składowana to nic tu nie ma genialnego ale za to w prostocie to nawet wart Oscara …..

  6. czy to prawda ze Gaudi pozytywnie zaopiniował lokaliacje wysypiska powiatowego w DAbrowie CHOTOMOWSKIEJ ? szuka teraz ludzi do swojej brygady odbierania Śmieci….

  7. Też słyszałem, że wysypisko śmieci dzięki panu z tego rejonu ma powstać, a nowa Kolejowa ma ułatwić dojazd do niego. Jak argumentował ostatnio dzięki tej inwestycji mieszkańcy mniej zapłacą za odbiór odpadów.
    Pewnie jak będzie wysypisko, to kiedyś też powstanie spalarnia, i można się spodziewać, że wielu mieszkańców dostanie tam zatrudnienie?

    • tak to jest bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców, cena za skladowanie spadnie i ta mozliwosc uyskania dodatkowego taniego ciepła to super pomysl z tą spalarnią. Nareszcie i rampa bedzie uzyteczna bo pociagi beda odbieraly popiół ze spalrni. O tych ciekawych planach powiedział mi moj kolega M. Biernacki ktory juz aplikowal na stanowisko menagera podobno jest pare wakatow do obsadzenia do końca marca mozna aplikowac podania i cv nareszcie Chotomow rozwija sie

Dodaj komentarz