Złoty medal dla gimnazjalistki

Wójt Gminy Jabłonna Olga Muniak podczas sesji w dniu 24 października serdecznie pogratulowała sukcesów mieszkance Chotomowa i uczennicy trzeciej klasy gimnazjum Monice Nyrć.

Młoda sportsmenka uczestniczyła w posiedzeniu Rady Gminy wraz ze swoim trenerem jako gość honorowy. Zawodniczka LKS „LOTOS” Jabłonna startowała podczas Pucharu Świata w Taekwondo, który odbył się w dniach 4 – 7 października 2012 roku w Brinhton w Angli. Mieszkanka gminy zdobyła tam złoty medal w technikach specjalnych, a w walkach +60 kg – medal brązowy. Wójt uhonorowała również trenera Tomasza Szczepaniuka, który w walkach drużynowych zdobył brązowy medal. Wójt podziękowała wszystkim za sukcesy i wręczyła w imieniu gminy nagrody pieniężne. Oprócz zawodniczki i trenera podziękowania przyjęła prezes Klubu „LOTOS” Jabłonna Małgorzata Kowalska, której zaangażowanie docenili wszyscy radni. Po życzeniach i wzajemnych gratulacjach, trener Tomasz Szczepaniuk przypomniał o tym, że w turnieju uczestniczyła również Joanna Paprocka. Mimo poważnej kontuzji zdobyła złoty medal w walkach do 63 kg. Radni nagrodzili zawodników gromkimi brawami i bukietami kwiatów.