W środę (20 stycznia) szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk poinformował, że szczepienia osób z etapu I zostały podzielone na trzy części.
Na środowej konferencji prasowej szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk w obecności minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg oraz głównego doradcy premiera do spraw COVID-19 profesora Andrzeja Horbana poinformował o zmianach, które zostaną wprowadzone w szczepieniach osób z etapu I.
Szczepienia osób z etapu I podzielone na 3 części
Minister Michał Dworczyk poinformował, że zmiany zostaną wprowadzone na etapie pierwszym programu szczepień. – Od kilku dni trwa w Polsce debata na temat kolejności szczepień. Wpływały do nas postulaty, również od rady medycznej przy premierze Morawieckim. Szczególnie wiele wniosków dotyczyło odpowiedniego potraktowania osób chorych na choroby przewlekłe. Skorygowaliśmy błąd – poinformował Michał Dworczyk.
Etap I szczepień został podzielony na trzy części:
- 1a. – seniorzy 60+, rejestracja pacjentów powyżej 70. roku życia, zaczyna się 22 stycznia
- 1b. – osoby z chorobami przewlekłymi – m.in. osoby po przeszczepach i dializowane, wentylowane mechanicznie, z chorobami nowotworowymi.
- 1c. – nauczyciele i służby mundurowe.
Fot. KPRM/Twitter
22 stycznia rusza rejestracja dla seniorów powyżej 70. roku życia
Przypomnijmy, że od 15 stycznia na szczepienia przeciw COVID-19 mogą rejestrować się seniorzy powyżej 80. roku życia. Natomiast od piątku (22 stycznia) rusza rejestracja osób powyżej 70. roku życia. Rząd planuje, że szczepienia wszystkich seniorów powyżej 70. roku życia ruszą od 25 stycznia.
Osoby powyżej 80. roku życia mogą zarejestrować się na trzy sposoby:
– telefonicznie pod numerem 989
– osobiście w rejestracji punktu szczepień
– na stronie internetowej www.gov.pl/web/szczepimysie