Obóz rządzący Legionowem tj. radni z Koalicji Obywatelskiej (KO) i Porozumienia Samorządowego (PS) chcą rozwiązania umowy na 10-letnią dzierżawę terenów pod stację przeładunkową śmieci przy ulicy Władysława Sikorskiego w Legionowie na rzecz firmy Ms-Eko w Warszawy. – Jest ona nieczytelna dla mieszkańców i może budzić ich wątpliwości – podnoszą we wniosku o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Legionowo w tej sprawie. Ta ma się odbyć w przyszłym tygodniu.
Sesja nadzwyczajna
W sprawie przeładowni śmieci przy ulicy Władysława Sikorskiego w Legionowie odbędzie się kolejne oficjalne spotkanie. Radni z KO i PS – czyli większość rządząca Legionowem – złożyli bowiem wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Legionowo w tej sprawie. Ta ma się odbyć w przyszłym tygodniu. Posiedzenie tego organu, zostanie poprzedzone posiedzeniem komisji rozwoju miasta. – Komisja rozwoju miasta spotka się w tej sprawie w poniedziałek, 13 lutego 2023 roku o godzinie 18 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Legionowie – informuje przewodniczący wskazanej komisji merytorycznej, radny Andrzej Piętka z KO. – W kolejnych dniach zorganizowana zostanie sesja Rady Miasta Legionowo – dodaje następnie. To nadzwyczajne posiedzenie ma się odbyć w środę, 15 lutego 2023 r. o godzinie 15 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Legionowie. Jedynym projektem uchwały na nim procedowanym będzie ten przewidujący cofnięcie zgody miasta na bezprzetargowy 10-letni najem miejskiej nieruchomości przy ulicy Władysława Sikorskiego w Legionowie na rzecz firmy Ms-Eko z Warszawy. Tym razem, autorami tego projektu uchwały są radni KO i PS.
Tak skonstruowaną umowę trzeba rozwiązać! – podnoszą radni z obozu rządzącego Legionowem
Zapytaliśmy przewodniczącego komisji rozwoju miasta, radnego Andrzeja Piętkę z KO, jakie główne powody samorządowcy z obozu rządzącego Legionowem wskazali we wniosku o zwołanie tego nadzwyczajnego posiedzenia miejscowego organu stanowiącego. Okazuje się, że zdaniem radnych z KO i PS zapisy podpisanej z Ms-Eko umowy dzierżawy wskazanego terenu inwestycyjnego są mało czytelne i mogą budzić szereg wątpliwości wśród mieszkańców. Chodzi głównie o paragrafy umożliwiające tej firmie składowanie w tym miejscu przez okres dłuższy, niż jedną dobę poszczególnych frakcji śmieci, w tym tych niebezpiecznych. Szerzej o zastosowanych w tej umowie rozwiązaniach dotyczących magazynowania i przeładunku odpadów informowaliśmy w tej wiadomości.
– Wcześniej nie znaliśmy zapisów tej umowy. Poznaliśmy je dopiero w czwartek, 9 lutego 2023 roku. Możliwość magazynowania na tym placu śmieci dłużej, niż przez jedną dobę budzi nasze poważne wątpliwości. Nie tak nas wcześniej zapewniano. Dlatego uważamy, że tak skonstruowaną umowę trzeba rozwiązać – mówi radny Andrzej Piętka z KO, jeden z wnioskodawców zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Legionowo w tej sprawie.
Szerzej o kulisach tej decyzji radnych KO i PS możemy się dowiedzieć z wydanego na tą okoliczność oświadczenia:
Do sprawy będziemy wracać.