Będzie kontrola Wydziału Architektury?

52046099c9009.jpg

29 listopada, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, Piotr Płaciszewski złożył projekt uchwały w sprawie przeprowadzenia kompleksowej kontroli działalności Wydziału Architektury w legionowskim starostwie. Wniosek ten początkowo, po długich dyskusjach, został przyjęty przez radnych. Niestety w trakcie sesji, naradzono się i stwierdzono, że występują w nim błędy formalne, a Przewodniczący Rady Powiatu, Szymon Rosiak, zobowiązał twórców projektu uchwały do jej poprawienia w ciągu 7 dni. Wtedy też, wyraził nadzieję, że projekt powyższej, już poprawionej, uchwały znajdzie się w porządku obrad grudniowej sesji powiatowych radnych.

Radni z PiS-u, już po raz drugi wnioskowali o wprowadzenie dodatkowego punktu do obrad na sesji radnych z powiatu legionowskiego. Pierwszym razem złożyli go na sesji w dniu 25 października, ale podczas głosowania nie uzyskali wymaganej większości. Czynność powtórzyli 29 listopada i tym razem radni zgodzili się na wprowadzenie tego projektu uchwały do porządku obrad. Jednak podczas omawiania tego punktu, znów pojawiły się wątpliwości natury formalno-prawnej. Starosta Jan Grabiec wyraził wątpliwości, czy taka komisja specjalna, powołana do skontrolowania Wydziału Architektury będzie kompetentna. Bowiem kompetencje tego wydziału dotyczą zadań z zakresu administracji rządowej, co do których uprawnienia kontrolne i nadzorcze posiada Wojewoda Mazowiecki. Inną wątpliwością było to, czy zakres kontroli określony w projekcie uchwały nie jest zbyt ogólny. Sprawdzenie wszystkich dokumentów z Wydziału Architektury z okresu od 1 stycznia 2010r. do 31 października 2012r. byłoby pracą czasochłonną, wręcz niemożliwą do wykonania.

Wśród innych pytań radnych pojawiła się też i taka, kto z radnych byłby władny, żeby oceniać merytorycznie pracę Wydziału Architektury. Czy mieliby być to architekci, prawnicy? Po długiej i burzliwej dyskusji, i pomimo propozycji ze strony radnych PiS-u, żeby wspólnie poprawić projekt uchwały na sesji i uszczegółowić zakres kontroli w Wydziale Architektury, ustalono, że w ciągu 7 dni, projekt uchwały zostanie poprawiony o dokładny zakres i przedmiot kontroli dokumentacji z legionowskiego Wydziału Architektury. Następnie Przewodniczący Rady Powiatu Szymon Rosiak, przekaże go do zaopiniowania Zarządowi Powiatu i dopiero wtedy może on się znaleźć w porządku obrad na następnej sesji. Radnych z PiS-u poinformowano, że mogą skorzystać z pomocy prawnej prawników pracujących na etacie w Starostwie Powiatowym, przy poprawianiu projektu uchwały, tak aby spełniał on wymogi formalno-prawne.

ms

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 5

  1. w pierwszej kolejności niech sprawdzą nowe bloki przy Koszarowej n Piaskach, które są niezgodne z plnem zagospodarowania – powinny być ogólnodostępne miejsca parkingowe dla klientów a nie ma ani jednego! I kto na to pozwolił? Pani naczelnik ze starostwa!

  2. konkrety prosze bardzo :dom w lesie przu cmentarzu, Biedronka w Jabłonnej, supermarket w Legionowie przy Reymonta,wiele budynków dla chotomowskiego „dewelopera” na terenach zagrożonych podtopieniami,budynek o gabarytach niezgodnych z zapsami w projekce MPZP który jest w trakce legalizacji, kontynuacja rozbudowy na Kozietulskego dla pewnej „zasłużonej działaczki,opieszalstwo wręcz sabotaż czasowy w zakresie wydawania pozwoleń na budowe . Brak kompetencji w zakresie wydawania decyzji to wynik braku posiadana odpowiednch kwalfikacj. Rodzinny układ nezgodny nie tylko z etyka urzędniczą ale i stosownymi przepisami. Jak mało to dorzucę i to że pani kierownik podejmuje się weryfkacji uprawnień jako osoba z wykształceniem budowlanym zaledwie technicznym posiada ograniczena do pełniena samodzielnych funkcji w budownictwie

  3. Najbardziej mnie śmieszy Grabiec jak pieprzy, że nic nie może a pozwolenie wydał zgodne z decyzją o WZ. Decyzja starostwa jest: „budynek biurowo – usługowo – handlowy” i niżej kategoria XVII!!! a kategoria XVII to centra handlowe. Starosta tworzy STAN PRAWNY określający funkcję budynku. Gdyby miał mieć również funkcję biurowego widniałaby też kategoria XVI – budynki biurowe. Natomiast w takim stanie prawnym (decyzja prawomocna) każda funkcja biurowa będzie SAMOWOLĄ – musi powstać centrum handlowe, bo inaczej nakaz rozbiórki!!! I to jest prymitywny wałek stary jak świat, masowo stosowany jak wróbelki jeszcze na chleb mówiły beb a na muchy ptapty, a im się wydaje że odkryli Canada i wszystkich na plewy wezmą. Przeważnie było też tak, że firma wyszukująca lokalizację i występująca w imieniu inwestora miała umowę np. za uzyskanie pozwolenia 200 tys. i za przeniesienie pozwolenia 100 tys. Z tych pieniędzy zleca się różne rzeczy do inspektora nadzoru włącznie, na wszystko są faktury a kasa dotrze tam gdzie powinna i o żadnej korupcji mowy być nie może.

  4. Plotki ze wsi niosą, że Jan Grabiec nasyła na krytykantów Wydziału Architektury prawnika. Patrząc pobieżnie na treść tego, co przychodzi, oprócz sugestii wymiany prawnika, (który nie kuma podstaw prawa procesowego, Panie Starosto, to wprost żałosne kto Pana niby reprezentuje), Starosta chyba myśli, że Wisłę da radę zawrócić. Ręce opadają Panie Grabiec, chyba już czas na nasz ruch.

  5. Starosta, Wojewoda i Prezydent Miasta trzymają się razem i nie odpuszczą.

Dodaj komentarz