LegioLive Music Festiwal. 2-dniowa plenerowa impreza muzyczna pod Areną? Gwiazdy wybraliby sami mieszkańcy

40 dni L-wo (143)_wynik

40. dni Legionowa, fot. Piotr Ślusarz (archiwum GP)

2-dniowy festiwal pod Areną z prawdziwymi gwiazdami muzyki, które zostałyby wybrane przez legionowian w zorganizowanym na tę okoliczność głosowaniu – to obywatelska inicjatywa, która ma szansę na realizację latem w 2025 r. O tym, czy pieniądze zostaną przeznaczone na ten cel zdecydują legionowianie podczas właśnie trwającego finałowego głosowania w ramach czwartej edycji budżetu obywatelskiego.

Do 4 września 2024 r. trwa finałowe głosowanie w ramach czwartej edycji legionowskiego budżetu obywatelskiego. Do wydania jest pół miliona złotych. Legionowianie mogą oddać swój głos na jedną z czterech inwestycji. Do końca głosowania będziemy każdą z nich szczegółowo opisywać. Również ich pomysłodawcy zabiorą głos na łamach Gazety Powiatowej. Kolejność prezentacji tych czterech przedsięwzięć będzie przypadkowa.

 

LegioLive Music Festiwal

Kolejną inwestycją, którą chcemy Wam przybliżyć jest projekt obywatelski nr 1. Jest to pomysł polegający na zorganizowaniu latem w 2025 r. pod legionowską Areną 2-dniowego festiwalu muzycznego, na którym wystąpiłyby gwiazdy muzyki rozrywkowej, wybrane w głosowaniu przez samych legionowian. – Celem projektu jest aktywizacja dzieci, młodzieży i seniorów zmierzająca do integracji międzypokoleniowej poprzez muzykę. Pozwoli on na stworzenie 2-dniowego festiwalu z prawdziwymi gwiazdami. Będzie to impreza, której dotychczas nigdy nie było w naszym mieście. LegioLive Music stanie się festiwalem muzycznym, który połączy pokolenia poprzez wspólną pasję do muzyki – tak pomysłodawcy tego przedsięwzięcia obywatelskiego uzasadniają potrzebę jego realizacji w naszym mieście. – Pierwszy z dni powinien być przeznaczony na zapewnienie atrakcji dla dzieci oraz seniorów. W ramach tego elementu wskazane byłoby zorganizowanie np. koncertu disneyowskiego, czy bajkowego koncertu dla małych i dużych. Seniorzy natomiast w związku z liczną obecnością na potańcówkach miejskich powinni również w ramach tego projektu otrzymać taką możliwość. Potańcówka mogłaby być zorganizowana wraz z jedną z ogólnopolskich stacji radiowych. Drugi dzień powinien zostać skierowany do młodzieży i dorosłych. Byłby to blok koncertowy, a kwota przeznaczona na angaż artystów umożliwiłaby na występ co najmniej 3 wykonawców z różnego gatunku muzycznego. Chodzi tu przede wszystkim o artystów powszechnie znanych. Muzycy powinni zostać wybrani w ramach wyboru mieszkańców. Dlatego powinna zostać utworzona lista artystów, którzy w określonej kwocie są w stanie wystąpić na scenie festiwalu. Następnie poprzez np. facebook albo inny portal powinna się odbyć ankieta, która wskazałaby kierunek wyboru artystów – wyjaśniają następnie szczegóły związane z organizacją tego pomysłu.

Koszty inwestycji

Koszty realizacji tej inwestycji oszacowano na kwotę 350 tys. zł.