Galeria Legionowo – wiemy jak będzie wyglądać

galeria-legionowo

Przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Mrugacza powstaje galeria handlowa Galeria Legionowo. Pojawiły się już wizualizacje, jak budynek będzie wyglądał po ukończeniu. Komercjalizowane są kolejne powierzchnie handlowe.

Budowa przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i ks. płk J. Mrugacza (dawny parking tymczasowy) rozpoczęła się w kwietniu 2013 roku. Jej koniec przewidziany jest na koniec tego roku, otwarcie zaś planuje się na wiosnę przyszłego roku.

To będzie Galeria Legionowo

Na chwilę obecną powstały 2 kondygnacje frontowej części budynku. Z powodu warunków atmosferycznych i istotnych modyfikacji planów budynku na razie zmniejszyło się tempo prac na obiekcie. Jak widać na załączonych planach galerii, budynek Galerii Legionowo zostanie powiększony o dodatkowe skrzydło, w którym znajdzie się supermarket.

Znane marki

Na dwóch poziomach Galerii Legionowo powstanie 30 sklepów o łącznej powierzchni handlowej 10 500 m2 brutto. Nieoficjalnie wiadomo, że w części frontowej znajdą się takie marki jak House, CCC, Cropp, Mohito, Sinsay, sklep sportowy Martes i drogeria Hebe. W planowanej dobudówce od strony ul. Słowackiego na parterze planowany jest supermarket o powierzchni 1 650m2, a nad nim duży sklep Reserved.

Wejście do galerii

Główne wejście frontowe zaplanowano na rogu ul. Piłsudskiego i Mrugacza, mniejsze boczne wejście przewidziano od strony budynku, w którym w tej chwili mieści się PGE. Trzecie wejście będzie prowadziło bezpośrednio do supermarketu.

Parking

W podziemiach budynku ma powstać parking na 300 samochodów osobowych. Wjazd zaplanowany został od strony Mrugacza (naprzeciwko redakcji Gazety Powiatowej).

Galeria Legionowo prawdopodobnie stanie się centralnym punktem miasta. Elewacja budynku wyróżniała się będzie swoim nowoczesnym stylem. Jej dynamiczny charakter, odbiegający od sąsiednich, prostych, statycznych konstrukcji, ożywi tę część Legionowa.

fot. udostępnione przez inwestora

Etykiety

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 22

  1. *Mohito, a nie Mochito jeśli już…

  2. CCC już jedno wystarczy ! Lepiej niech będzie tam H&M zamiast drugiego Hebe lub CCC !! A Mohito rewelacja 😀
    Oby tylko nie nawalili tam kolejnych banków ;/

    • Kto by w takiej dziurze utrzymywał drugie Hebe lub CCC. Ruszy galeryjka to po wspomnianych pojawią się lokale do wynajęcia.

      • I wszystkie sklepy zamiast przy ulicach centrum znajdą się w galerii :/

        • Dlatego piszę, że reszta miasta będzie dziurą, pustynią z bankami 🙂

          • Reszta miasta jest dziurą, pustynią z bankami ze względu na dominację samochodów w przestrzeni. Lokale w centrum miasta są drogie, więc obecnie tylko banki na nie stać. Gdyby chociażby zlikwidować parkingi na Piłsudskiego i stworzyć szerokie chodniki, przy których można byłoby wystawić stoliki, rusz pieszych ożywiłby się, przyniosłoby to większe obroty przedsiębiorcom i banki wyniosłyby się gdzieś indziej.

  3. Ale beznadzieja zamiast sklepy typu h&m c&a i inne fajne sklepy przeniosa wszystkie badziewne sklepy z calego Legionowa w jedno miejsce dno i bzdura totalna

    • Dokładnie -,- Powinny byc jakies nowe sklepy ktore naprawde sa dobre a nie… Bedzie kolejne blekitne centrum z Ambrą czy wspomniane CCC. Koniec końców dalej będziemy jezdzili do Warszawy…

  4. Otwierajcie własne dobre sklepy. Legionowo na Was czeka. To, że lepsze ciuchy nie docierają do Legionowa to efekt analizy rynku. Ostatnio obserwowany najazd słojów to zazwyczaj mała siła nabywcza a miejscowi dla zasady, z przyzwyczajenia jeżdżą do Warszawy. Narzekanie, że nie ma takiego czy innego sklepu w mieście jest dość infantylne.

    • Jakbyś miał trochę rozumu, to analizując historię naszego młodego miasta doszedłbyś do wniosku, że przytłaczająca większość mieszkańców to osoby napływowe. I to stanowi siłę tego miasta. Żeby nie tzw. pogardzane przez Ciebie słoje np. gen. Roja, to byś nadal mieszkał w Gucinie, albo Jabłonnie. Faktem jest, że w naszym powiecie oprócz 100 tys. zarejestrowanych mieszkańców, przebywa ok. 100 tys. przyjezdnych i tu już powstają pewne problemy, gdyż infrastruktura powiatu nie zawsze daje z tym radę, np. przepełnione parkingi, wielki ruch na ulicach, kolejki w przychodniach itp.

      • Zgadzam się z Czarkiem – rozwój Legionowa i okolic to w przeważającej większości wpływ ludzi napływowych. Można to z łatwością sprawdzić np w BIP UM Legionowo, gdzie widać, jak w latach zmienia się poziom budżetu miasta i wpływów z PDOF. Bez „słoików” Legionowo i okolica byłaby tylko zapyziałym letniskiem i paroma blokami, które ja pamiętam zza szyby samochodu w latach 70-tych w drodze na wakacje (wtedy zawsze myślałem „jeny, jak ludzie mogą mieszkać tak daleko od Żoliborza? 🙂 )

    • Najazd słojów? kobieto, gdyby nie te słoje to być w 5 tysięcznej wsi mieszkała. Wielka pani z l-wa się znalazła, hehe, lokalna szlachta od 20 pokoleń w kilkusetletnim mieście, szkoda słów.

      • Legionowo zawsze miało ponad 10 tysięcy mieszkańców, zawsze też, od lat powojennych, było miastem (od 3.05.1952 r.) i wyglądało na miasto. Od początku lat 60. lawinowo rosła liczba mieszkańców i szybko przekroczyło 20 tys. W roku 1987 było już ponad 50 tys. Trzeba mieć trochę lat (lub wiedzy), by takie fakty znać… ale ci ze wsi nie czytają, a pamiętać nie mogą…

        • W XIXwieku były tu krzaki.

  5. Najlepszy sklep to reserved , czy on sie przeniesie czy bedzie drugi

  6. Według mnie bezsensem jest nazwa. No błagam jestem w Legionowie wiec po co mi Galeria Legionowo -_-‚ juz lepsza Galeria Gucin. haha a co do sklepów to tez bezsens. Ale to tylko moje zdanie.

  7. Obiekt będzie stał, tak jak wszędzie w Legionowie, z napisami sprzedam lub wynajmę …

  8. Czyli sieciówki które opanowały całe Legionowo dalej w natarciu. Miałem nadzieję że w nowej galerii znajdzie się miejsce na zwykłe sklepiki. Ubrania z sieciówek mi nie pasują bo jak dla mnie są to szmaty sprzedawane za grube pieniądze, w każdym sklepie ten sam asortyment
    Z Legionowa poznikały zwykłe sklepiki ze zwykłymi ubraniami, często o jakościowo lepsze niż te z sieciówek
    Problemem Legionowa jest to że całe centrum miasta zdominowały sklepy sieciowe i banki, poznikały wszystkie inne sklepy, po wszystko trzeba jechać do Warszawy

  9. Wywalą ceny za wynajem kosmiczne dlatego normalnego sklepu nie da się otworzyć bo z jedzą was koszty czynszu i opłaty. Tak było z Błekitem do tej pory 1/2 lokali jest do wynajęcia. Miało byś sanfansisko 🙂 jest dupisko 🙂

  10. Wszystko przez to że ludzie nie mają pieniędzy.
    Gdyby w tym powiecie były jakieś duże zakłady pracy dające godne utrzymanie większości mieszkańców to i sklepy i galerie by się utrzymały. Wszyscy by na tym zyskali. A teraz jak większość ludzi jeździ do pracy w Warszawie to i zakupy robią tam po drodze.

  11. to jak już nowa ‚galeria’ która i tak będzie pusta to zamiast setnego supermarketu niech powstanie KFC w lwo.

Dodaj komentarz