Kamil Otowski wywalczył złoty medal w pływaniu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu!

457515701_824213383226045_4621471924380566176_n

Kamil Otowski (fot. Polski Komitet Paraolimpijski)

Od 28 sierpnia br. w Paryżu (Francja) sportowcy z całego świata rywalizują ze sobą podczas Igrzysk Paraolimpijskich. Polskę reprezentuje 84 zawodniczek i zawodników, w tym utytułowany pływak z Legionowa Kamil Otowski. Legionowianin w czwartek (29 sierpnia) zaprezentował się znakomicie i wywalczył złoty medal w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym w kat. S1.

Kamil Otowski zapisał się w historii polskiego sportu kolejny już raz. Utytułowany pływak z Legionowa podczas trwających Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu w czwartek (29 sierpnia) wywalczył dla polskiej reprezentacji pierwszy medal w czasie powyższego wydarzenia i to ten z najważniejszego kruszcu – złota!

Kamil podczas finału w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym w kat. S1 zaprezentował się znakomicie wygrywając znacząco nad rywalami z czasem 2:17.85. Drugi dopłynął Ukrainiec Anton Kol, który finiszował 16 sekund później. Na najniższym stopniu podium zameldował się Włoch Francesco Betella.

Warto przypomnieć, że 24-letni Kamil Otowski pomimo młodego wieku jest już bardzo utytułowanym sportowcem, który ma na swoim koncie takie osiągnięcia jak:

MISTRZOSTWA ŚWIATA

• 1 miejsce – 50 m. stylem grzbietowym – Manchester (Wlk. Brytania), 2023
  • 1 miejsce – 100 m. stylem grzbietowym – Manchester (Wlk. Brytania), 2023
  • 3 miejsce – 200 m. stylem dowolnym – Funchal (Portugalia), 2021

Kamil brał również udział w poprzednich Igrzyskach Paraolimpijskich w 2021 roku, które odbyły się w Tokio (Japonia), gdzie zajął 5 miejsce na 200 m. stylem dowolnym. Warto również wspomnieć, że w czasie tegorocznego Pucharu Świata (World Series) w pływaniu osób niepełnosprawnych w Melbourne (Australia) legionowianin wywalczył dwa medale (złoty i brązowy). Podczas Otwartych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w listopadzie 2023 roku w Szczecinie sięgnął po trzy złote medale w stylu dowolnym i grzbietowym oraz ustanowił trzy rekordy Polski i rekord świata.

Od kilku już lat jednym ze sponsorów utytułowanego pływaka jest PWK Legionowo Sp. z o.o.

Tegoroczne Igrzyska Paraolimpijskie są 17. edycją tego wydarzenia i potrwają do 8 września. Bierze w nich udział ponad 4000 sportowców ze 182 państw, którzy rywalizować będą o 549 kompletów medali. Na poprzednich letnich igrzyskach polska kadra wywalczyła łącznie 24 krążki – 7 złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych, zajmując 17. miejsce w klasyfikacji medalowej.