Aż 700 legionowian podpisało się pismem oprotestowującym budowę stacji przeładunkowej dla śmieci przy ulicy Władysława Sikorskiego w Legionowie. Do ich sprzeciwu ustosunkują się w następną środę tj. 8 lutego 2023 r. miejscy radni, podczas zaplanowanej na ten dzień sesji.
– Nieznany wpływ na środowisko, bliskość zabudowy mieszkaniowej, piekarni i marketu Netto, pogorszenie jakości życia oraz budząca wiele kontrowersji działalność inwestora tj. firmy Ms-Eko z Warszawy – to argumenty 700 legionowian zawarte w piśmie oprotestowującym budowę stacji przeładunkowej dla śmieci przy ulicy Władysława Sikorskiego w Legionowie. Ten oficjalny sprzeciw trafił w miniony poniedziałek tj. 30 stycznia 2023 r. do biura Rady Miasta Legionowo. Przeciwnicy tej inwestycji proszą w nim radnych i władze Legionowa o przyjęcie nowej uchwały w tej sprawie tj. takiej, która cofa zgodę miasta na bezprzetargową 10-letnią dzierżawę nieruchomości, na której to firma Ms-Eko z Warszawy chce zrealizować to przedsięwzięcie. O inicjatywie uchwałodawczej w tej sprawie opozycyjnych radnych informowaliśmy w tej wiadomości.
Z treścią tego sprzeciwu można zapoznać się na poniższych zdjęciach:
W przyszłym tygodniu będzie gorąco…
Na ten moment wiemy już, że legionowscy radni pochylą się nad m. in. powyższym pismem mieszkańców na najbliższej miejskiej sesji, zaplanowanej na następną środę tj. 8 lutego 2023 r. W tym dniu procedowany też będzie projekt uchwały autorstwa radnych opozycyjnych, cofający zgodę miasta na bezprzetargowy wieloletni najem nieruchomości, na której firma Ms-Eko chce stworzyć przeładownię śmieci. Dzień wcześniej, bo we wtorek, 7 lutego 2023 r. opinię w tej sprawie wyda komisja rozwoju miasta. Warto w tym miejscu przypomnieć, że wszystkie posiedzenia samorządowych organów stanowiących są jawne i może w nich uczestniczyć publiczność.
Czy starosta legionowski stanie w obronie mieszkańców?
W sprawie przeładowni śmieci przy ulicy Władysława Sikorskiego w Legionowie w ostatnich dniach dość sporo się zadziało. Oprócz powyższego sprzeciwu 700 legionowian wobec tej inwestycji, powstały bowiem kolejne pisma. Autorem jednego z nich jest niezrzeszony legionowski radny, Sławomir Traczyk. Samorządowiec oficjalnie zwraca się w nim do Sylwestra Sokolnickiego, legionowskiego starosty o pomoc w rozładowaniu konfliktu zaistniałego pomiędzy mieszkańcami, a osobami dążącymi do realizacji tej niewygodnej inwestycji.
Z treścią tego apelu można się zapoznać na poniższym zdjęciu: