Legionowo. Budowa 3 bezpiecznych przejść dla pieszych na Piaskowej. Władze miasta chcą pozyskać na ten cel dotację zewnętrzną

361068603_1047815009730851_2629037107647418759_n

Ulica Piaskowa w Legionowie fot. GP/kg (archiwum)

Legionowscy urzędnicy zapowiadają walkę o dotację zewnętrzną, która pomoże im sfinansować budowę 3 bezpiecznych przejść dla pieszych na ulicy Piaskowej na osiedlu Piaski. W 2023 r. nie udało się pozyskać takiegoż finansowania dla tej inwestycji. Remont wskazanej drogi udało się wykonać w latach ubiegłych.

Radny Paweł Głażewski z Porozumienia Samorządowego (PS) w imieniu legionowian zamieszkałych na osiedlu Piaski domaga się od nowych władz samorządowych naszego miasta budowy 3 bezpiecznych przejść dla pieszych tj. widocznych, doświetlonych i poprzedzonych specjalną nawierzchnią ułatwiającą hamowanie „zebr” na ulicy Piaskowej. O realizację tej inwestycji społeczność tego osiedla zabiega już od 2019 r. Wcześniej mieszkańcy domagali się także i generalnego remontu tej ulicy. To przedsięwzięcie udało się wykonać w 2023 r. Informowaliśmy o tym m. in. w tej wiadomości.

Interpelacja

W minionych latach mieszkańcy osiedla Piaski zabiegali z całą swoją stanowczością o remont ulicy Piaskowej. Remont wspomnianej ulicy stał się faktem, została wykonana nowa nakładka asfaltowa. Kolejnym jej ważnym elementem, o który zabiegam z mieszkańcami od lat, to budowa 3 bezpiecznych przejść dla pieszych na ulicy Piaskowej – zwrócił się pod koniec lipca 2024 r. w oficjalnej interpelacji do prezydenta Legionowa, Bogdana Kiełbasińskiego radny Paweł Głażewski. Samorządowiec zapytał władze miasta, czy i kiedy ta inwestycja zostanie wykonana.

 

Będą walczyć o dotację zewnętrzną na budowę 3 bezpiecznych przejść dla pieszych na Piaskowej

Odpowiedzi wspomnianemu radnemu udzielił wiceprezydent Legionowa, Mirosław Grabowski. – Znamy sytuację na przejściach dla pieszych w ciągu ulicy Piaskowej w Legionowie. Przedmiotowe przejścia są oznakowane w sposób prawidłowy oraz są widoczne dla kierujących pojazdami. Ponadto cały ciąg drogi jest oświetlony i ograniczony prędkością do 40 kilometrów na godzinę co powoduje, że pieszy jest widoczny a kierujący zobowiązany do zmniejszenia prędkości – wyjaśnia włodarz. – Biorąc jednak pod uwagę sytuację lokalną oraz potrzeby zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, w roku ubiegłym występowaliśmy o środki zewnętrzne na dofinansowanie przedmiotowego zadania, ale ich nie otrzymaliśmy. Niestety nasz wniosek nie uzyskał akceptacji. Jednocześnie informujemy, że będziemy starali się po raz kolejny pozyskać środki zewnętrzne w celu realizacji ww. inwestycji – zapowiedział następnie.

Do sprawy będziemy wracać.