Legionowo. Budżet obywatelski. Darmowe warsztaty z angielskiego dla 64 dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat. Lekcje miałby prowadzić native speaker

nauka-angielskiego

fot. eijunkie via Foter.com / CC BY

Cykl 12 darmowych warsztatów z języka angielskiego dla 64 legionowian w wieku od 3 do 18 lat prowadzonych przez native speakera – to obywatelska inicjatywa, która ma szansę na realizację w 2025 r. O tym, czy pieniądze zostaną przeznaczone na ten cel zdecydują legionowianie podczas właśnie trwającego finałowego głosowania w ramach czwartej edycji budżetu obywatelskiego.


Do 4 września 2024 r. trwa finałowe głosowanie w ramach czwartej edycji legionowskiego budżetu obywatelskiego. Do wydania jest pół miliona złotych. Legionowianie mogą oddać swój głos na jedną z czterech inwestycji. Do końca głosowania będziemy każdą z nich szczegółowo opisywać. Również ich pomysłodawcy zabiorą głos na łamach Gazety Powiatowej. Kolejność prezentacji tych czterech przedsięwzięć będzie przypadkowa.

 

Speak & Play: Angielski z native speakerem dla dzieci i młodzieży

Kolejną inwestycją, którą chcemy Wam przybliżyć jest projekt obywatelski nr 3. Jest to pomysł polegający na organizacji na terenie Legionowa cyklu 12 darmowych warsztatów z języka angielskiego dla maksymalnie 64 dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat. Miejsce prowadzenia tych lekcji miałoby zostać wskazane przez legionowskich urzędników. 30 lub 45-minutowe zajęcia miałyby zaś się tam odbywać raz w tygodniu w podziale na maksymalnie 8-osobowe grupy wiekowe. O zakwalifikowaniu się do udziału w tym projekcie decydowałaby kolejność zgłoszeń. – Projekt zakłada wprowadzenie cyklicznych warsztatów dla dzieci i młodzieży, podczas których dzieci będą miały szansę poznawać język angielski w atmosferze dobrej zabawy. Zajęcia te byłyby prowadzone przez native speakera, zatem uczestnicy mieliby szansę osłuchiwać się z naturalnym akcentem, a jednocześnie poznawaliby naturalny język angielski bez sztucznych schematów. Co więcej, zajęcia z native speakerem oznaczają używanie języka angielskiego przez cały czas trwania zajęć. W przypadku mniejszych dzieci zajęcia miałyby charakter zabawy, z wykorzystaniem wyliczanek, czy też piosenek. Dla starszych dzieci zajęcia mogłyby przypominać poczytanki, w trakcie których uczestnicy poznawaliby bohaterów anglojęzycznych książek i utrwalaliby nowe słownictwo. W przypadku młodzieży zajęcia skoncentrowane byłyby na konwersacjach i pozwoliłyby poćwiczyć używanie języka angielskiego w naturalnych codziennych sytuacjach – tak pomysłodawcy tego przedsięwzięcia obywatelskiego uzasadniają potrzebę jego realizacji w naszym mieście.

Koszty inwestycji

Koszty realizacji tej inwestycji oszacowano na kwotę 40 tys. zł.