Jest szansa na generalny remont kolejnego legionowskiego boiska sportowego. Tym razem chodzi o obiekt znajdujący się przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej na osiedlu Kozłówka. O tym, czy pomysł ten zostanie zrealizowany, zdecydują legionowianie podczas właśnie trwającego finałowego głosowania w ramach pierwszej edycji budżetu obywatelskiego.
Trwa finał
Do 15 sierpnia trwa finałowe głosowanie w ramach pierwszej edycji legionowskiego budżetu obywatelskiego. Do wydania jest pół miliona złotych. Legionowianie mogą oddać swój głos na jedną z dwunastu inwestycji. Do końca głosowania, czyli przez najbliższy miesiąc będziemy każdą z nich szczegółowo opisywać. Również ich pomysłodawcy zabiorą głos na łamach Gazety Powiatowej. Kolejność prezentacji tych dwunastu przedsięwzięć będzie przypadkowa.
Trawa syntetyczna na boisku na Kozłówce
Kolejną inwestycją, którą chcemy Wam przybliżyć jest projekt obywatelski nr 11. Jest to pomysł polegający na wymianie nawierzchni i ogrodzenia boiska sportowego mieszczącego się przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej na osiedlu Kozłówka w Legionowie. Wnioskodawcami tej inicjatywy są pracownicy miejskiej spółki KZB Legionowo, którzy wsłuchując się w głosy legionowian z tego osiedla, postanowili spełnić ich oczekiwania formalizując je właśnie w ten sposób. – Wymiana nawierzchni boiska sportowego jest konieczna ze względu na znaczne wyeksploatowanie istniejącej nawierzchni. Częściowa wymiana ogrodzenia z siatki stalowej powlekanej jest niezbędna ze względu na znaczny stopień uszkodzeń eksploatacyjnych. Projekt jest ogólnodostępny, nieodpłatny, bez limitów czasowych – tak uzasadniają potrzebę realizacji tej inwestycji w Legionowie jej pomysłodawcy.
Szczegóły przedsięwzięcia
Remont wskazanego boiska sportowego miałby polegać na wymianie jego nawierzchni typu dywanowego na wykładzinę z trawy syntetycznej o wysokości 2 centymetrów w kolorze ceglastym na powierzchni 360 m². Oprócz wymiany nawierzchni na tym obiekcie sportowym, generalny remont przeszłoby również okalające go ogrodzenie. Tu pomysłodawcy zaplanowali jego wymianę na długości 78 metrów, połączoną z montażem nowych furtek.
Koszty inwestycji
Pomysłodawcy oszacowali koszty realizacji tej inwestycji wraz z jej utrzymaniem w latach kolejnych na łączną kwotę przeszło 96 tys. zł. Co ważne, podczas weryfikacji tego projektu przez legionowskich urzędników, niektóre koszty zostały wyeliminowane. Ostatecznie realizacja tego przedsięwzięcia ma kosztować 74 tys. zł.