Trwa rekrutacja prezesa zarządu dla Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (PEC). Kandydaci zainteresowani pracą na tym stanowisku powinni złożyć swoje aplikacje najpóźniej do czwartku, 30 stycznia 2025 r. Do czasu wyboru nowego prezesa przedsiębiorstwem zarządza prokurent, Leszek Sierzputowski, będący zarazem dyrektorem ds. technicznych w tej spółce i prezesem zarządu innej należącej do miasta Legionowa spółki ciepłowniczej Nowa Energia.
Do czasu wyboru nowego prezesa zarządu spółki PEC, jej pracami kieruje prokurent
Miejska elektrociepłownia pilnie potrzebuje nowego prezesa zarządu. Pełniący tę funkcję przez blisko 6 ostatnich lat, Marek Pawlak zakończył bowiem pracę w tym przedsiębiorstwie pod koniec października 2024 r. Marek Pawlak kierował tą należącą do miasta spółką od końca listopada 2018 r. W międzyczasie był też wiceprezydentem Legionowa, odpowiedzialnym za realizację m. in. inwestycji w naszym mieście. Wraz ze zmianą władzy w Legionowie, co się dokonało pod koniec kwietnia 2024 r. stracił to ostatnie stanowisko, zachowując zarazem fotel szefa miejskiej elektrociepłowni.
Od listopada 2024 r. legionowskim PEC-em zarządza prokurent, czyli Leszek Sierzputowski. Jest to wieloletni i bardzo doświadczony pracownik tego przedsiębiorstwa, który pełni w nim zarazem funkcję dyrektora ds. technicznych. Jest on jednocześnie prezesem zarządu innej należącej do miasta Legionowa spółki ciepłowniczej Nowa Energia.
Mają zaskoczyć atutami dodatkowymi
Rekrutacja na prezesa zarządu spółki PEC trwa od początku stycznia 2025 r. Kandydaci zainteresowani pracą na tym stanowisku powinni złożyć swoje aplikacje najpóźniej do 30 stycznia 2025 r. Stawiane są im dość wysokie wymagania. Oprócz wyższego wykształcenia w stopniu co najmniej magistra, przede wszystkim wymaga się od nich minimum 5-letniego doświadczenia w pracy na kierowniczym stanowisku oraz znajomości branży energetycznej, a w szczególności ciepłowniczej. Dodatkowymi atutami w trwającym właśnie konkursie mają być dobra znajomość angielskiego, dyplom MBA, tytuł doktora lub też ukończone studia podyplomowe w zakresie zarządzania, nauk ekonomicznych lub technicznych. Co ważne, osoby ubiegające się o tę funkcję kierowniczą nie mogą być współpracownikami partii politycznych i działaczami związków zawodowych.
Jak widzą dalszy rozwój spółki PEC kandydaci na szefów jej zarządu?
Członkowie obecnej rady nadzorczej spółki PEC, czyli jej szefowa Dagmara Wieczorek-Bartczak, Krzysztof Rutkowski, jej zastępca oraz pozostali członkowie tego ciała w składzie Marcin Krawczyk, Kamila Słobodzian i Krzysztof Musialik powołają komisję konkursową, która oceni zgłoszone w tej rekrutacji aplikacje. W czwartek, 30 stycznia 2025 r. komisja wybierze kandydatów dopuszczonych do kolejnego etapu postępowania kwalifikacyjnego, który w formie rozmów z kandydatami zaplanowany jest w pierwszych dniach lutego 2025 r. Na tym etapie kandydaci na szefów legionowskiej elektrociepłowni będą musieli przedstawić m. in. swoje wizje zarządzania i rozwoju tej spółki.