Legionowo. Miejska spółka KZB Legionowo szuka nowego prezesa zarządu. Trwa rekrutacja

431460439_1464893610903636_4060917549331316585_n

Siedziba spółki KZB Legionowo (fot. GP/ms)

Trwa rekrutacja prezesa zarządu dla będącej własnością miasta spółki KZB Legionowo. Kandydaci zainteresowani pracą na tym stanowisku powinni złożyć swoje aplikacje najpóźniej do poniedziałku, 5 maja 2025 r. Wspomnianą spółką od 10 lat kieruje Irena Bogucka. Przedsiębiorstwo jest zarządcą setek legionowskich budynków, w tym szkół i przedszkoli, bloków komunalnych i socjalnych, obiektów sportowych, w tym basenów, lodowiska i boisk sportowych oraz targowiska miejskiego.

Co muszą potrafić kandydaci na prezesa zarządu KZB Legionowo, a czego im nie wolno?

Zarządzająca legionowskimi budynkami, w tym tymi o charakterze oświatowym i mieszkalnym, obiektami sportowymi, w tym basenami i lodowiskiem oraz targowiskiem spółka KZB Legionowo pilnie potrzebuje nowego prezesa zarządu. Właśnie ogłoszono konkurs na to stanowisko. Kandydaci zainteresowani pełnieniem tej funkcji powinni złożyć swoje aplikacje w mieszczącej się przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 3 w centrum Legionowa siedzibie wspomnianej spółki najpóźniej do do poniedziałku, 5 maja 2025 r. Stawiane są im dość wysokie wymagania. Oprócz wyższego wykształcenia, przede wszystkim wymaga się od nich minimum 3-letniego doświadczenia w pracy na kierowniczym stanowisku oraz znajomości rynku spółek prawa handlowego i zagadnień związanych z funkcjonowaniem polskiego samorządu terytorialnego. Dodatkowymi atutami w trwającym właśnie konkursie mają być doświadczenie wynikające z pełnienia funkcji członka zarządu lub rady nadzorczej spółki prawa handlowego oraz wiedza i doświadczenie z zakresu zarządzania i kierowania zespołami pracowników. Co ważne, osoby ubiegające się o tę funkcję kierowniczą nie mogą być współpracownikami partii politycznych i działaczami związków zawodowych. Nie mogą też współpracować z biurami poselskimi i senatorskimi. Także ich codzienna działalność zawodowa i społeczna nie może rodzić konfliktu interesów wobec profilu działalności legionowskiej spółki KZB Legionowo.

Nie mogą być skazani za szereg przestępstw karnych i skarbowych

Wśród dokumentów, jakie powinny się znaleźć w teczkach kandydatów na fotel prezesa zarządu spółki KZB Legionowo są ich życiorysy z opisem przebiegu pracy zawodowej, stażu pracy, zdobytych umiejętności i kwalifikacji. Dużą część wymagań wobec przyszłego szefa tejże spółki stanowią oświadczenia, że kandydaci na te stanowisko korzystają z pełni praw publicznych i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych oraz że aktualnie nie toczy się przeciwko nim żadne postępowanie karne. Osoby chcące pełnić tę funkcję muszą również oświadczyć, że w przeszłości nie zostały skazane prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa skarbowe oraz karne przeciwko ochronie informacji, wiarygodności dokumentów, obrotowi gospodarczemu i interesom majątkowym, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi oraz za kradzieże. Podobne oświadczenia muszą również złożyć, że w przeszłości nie skazano ich za przestępstwa ujęte w karnych paragrafach kodeksu spółek handlowych. Chodzi tu zwłaszcza o czyny związane z nieprzestrzeganiem obowiązków informacyjnych oraz polegające na bezprawnym posługiwaniem się dokumentami.

Członkowie rady nadzorczej spotkają się z kandydatami na prezesa zarządu spółki KZB Legionowo

Członkowie obecnej rady nadzorczej spółki KZB Legionowo, czyli Małgorzata Rogozińska, Kamila Gronczewska i Jarosław Kalinowski do czwartku, 8 maja 2025 r. ocenią pod względem formalnym zgłoszone w tej rekrutacji aplikacje. Potem, wybiorą kandydatów dopuszczonych do kolejnego etapu postępowania kwalifikacyjnego, który w formie rozmów z kandydatami zaplanowany jest w kolejnych dniach maja 2025 r. Co ważne, w rozmowach kwalifikacyjnych przeprowadzonych z kandydatami na stanowisko prezesa zarządu spółki KZB Legionowo będą mogli wziąć też udział przedstawiciele miasta Legionowa, które jest przecież właścicielem wspomnianej spółki. Jednak ich opinia w tym zakresie nie będzie wiążąca dla decydentów, czyli dla członków rady nadzorczej spółki KZB Legionowo. Nie będą oni mieli bowiem prawa głosu podczas głosowania przesądzającego o wyborze nowego szefa dla tej miejskiej spółki. Ten zostanie wybrany poprzez stosowną uchwałę podjętą przez radę nadzorczą tejże spółki. Potem, zawarta z nim zostanie umowa o pracę.

 

Irena Bogucka kieruje spółką KZB Legionowo od blisko 10 lat

W połowie maja 2015 r. funkcję prezesa zarządu spółki KZB Legionowo objęła Irena Bogucka. Zastąpiła ona na tym stanowisku Marka Pawlaka, który w tamtym czasie został zastępcą prezydenta Legionowa, czyli Romana Smogorzewskiego. – Irena Bogucka jest absolwentką Wydziału Nauk Politycznych, magistrem politologii, a także absolwentką Wydziału Ochrony Środowiska w zakresie zarządzania środowiskiem. Od 1997 r. związana z Komunalnym Zakładem Budżetowym (KZB) w Legionowie, a następnie z KZB Legionowo sp. z o. o w Legionowie, gdzie zatrudniona była na stanowisku kierowniczki działu techniczno-administracyjnego, a ostatnio na stanowisku dyrektorki ds. techniczno-eksploatacyjnych. W latach 1991-1997 zatrudniona była w Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej (SMLW) w Legionowie, gdzie pełniła funkcję kierowniczki działu kotłowni, centralnego ogrzewania i zieleni. Zważywszy na wieloletnie doświadczenie, ukończone kursy i szkolenia oraz powierzone dotychczas obowiązki, nabyła i wykorzystuje w codziennej pracy wiele niezbędnych umiejętności związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi, planowaniem i realizacją rzeczowo-finansową budżetu, zarządzaniem nieruchomościami, nadzorem technicznym obiektów oraz realizacją przedsięwzięć remontowo-inwestycyjnych – dowiadujemy się z archiwalnych wiadomości zamieszczonych na stronie internetowej Urzędu Miasta (UM) w Legionowie.