Wiosną ma ruszyć budowa szpitala w Legionowie. W jego skład wejdą 2 bloki operacyjne, oddziały kardiologiczny, chirurgiczny, chorób wewnętrznych i intensywnej opieki medycznej oraz prawdopodobnie okulistyczny i ginekologiczno-położniczy. W placówce zatrudnionych ma być łącznie 250 pracowników.
W piątek (21 grudnia br.) w gmachu WIM przy ulicy Szaserów w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra obrony narodowej, Mariusza Błaszczaka i dyrektora stołecznego WIM-u – generała i lekarza Grzegorza Gieleraka. Podczas spotkania z dziennikarzami, doszło do podpisania umowy na budowę szpitala w Legionowie. – Cieszę się, że to właśnie WIM będzie inwestorem, a szpital w Legionowie będzie jego filią. To daje gwarancję wysokiej jakości usług medycznych. Jako minister obrony narodowej miałem sposobność podpisania umowy z dyrektorem WIM-u. Ta umowa stanowi podstawę do realizacji tej inwestycji – zapewnił minister Mariusz Błaszczak. Z ujawnionych przez niego na tejże konferencji planów inwestycyjnych wprost wynika, że w składającym się z centralnego bloku operacyjnego, oddziałów kardiologicznego, okulistycznego, obserwacyjnego, intensywnej terapii, chirurgicznego i ginekologicznego oraz z izby przyjęć szpitalu zatrudnionych zostanie łącznie 250 lekarzy, pielęgniarek oraz personelu medycznego i pomocniczego. Budynek szpitala będzie liczył 5 pięter, znajdzie się w nim garaż podziemny, zaś wokół niego powstaną parkingi naziemne.
Leczenie szpitalne na najwyższym poziomie!
Koncepcja budowy szpitala przy przychodni wojskowej na legionowskich Piaskach powstała w WIM-e. Szef resortu obrony narodowej ją zatwierdził i zlecił jej dalszą realizację szefowi WIM-u tj. gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorzowi Gielerakowi, który dzisiaj (21 grudnia br.) podpisał umowę na realizację tej inwestycji. – Dziękuję za wsparcie, jaki WIM otrzymał od ministerstwa obrony narodowej. Ta inwestycja spowoduje istotne zwiększenie aktywów, jakimi instytut dysponuje. Podkreślam, że ta inwestycja jest realizowana na potrzeby sił zbrojnych. Ta lokalizacja szpitala ma pełne uzasadnienie strategiczne. Wychodzi naprzeciw tym zmianom, które będą miały miejsce, czy też już mają miejsce w perspektywie najbliższych lat, a które dotyczą dyslokacji sił zbrojnych. Jestem przekonany, że ta inwestycja stanowi również dobry początek zmian organizacyjnych w kraju, a mam tu na myśli sytuację, w której szpital o najwyższym poziomie referencyjności będzie dysponował placówką zabezpieczającą potrzeby pobliskiej społeczności. Zatem nie ma potrzeby budować w Legionowie drugiego szpitala klinicznego. Budujemy szpital i gwarantujemy, że w tej lokalizacji zabezpieczymy mieszkańców Legionowa i okolic w pomoc medyczną na najwyższym poziomie. Chciałem stanowczo podkreślić, że ta inwestycja będzie inwestycją na dobre zmieniającą na plus rynek usług medycznych w tym rejonie – oznajmił generał Grzegorz Gierelak, stojący na czele warszawskiego WIM-u.