Legionowo. Przebudowa Krakowskiej i Sobieskiego, budowa ronda

sobieskiego

Kadr z filmu Starostwa Powiatowego w Legionowie (fot. Youtube.com)

W najbliższym czasie na ulicach Legionowa czekają nas duże utrudnienia w ruchu. Nie tylko ma zostać zamknięty przejazd kolejowy w ul. Parkowej, ale także od wtorku (14 kwietnia) rozpocząć ma się przebudowa ul. Krakowskiej i Sobieskiego.

Przebudowana będzie jezdnia i podbudowa ulicy Krakowskiej (od wyjazdu z tunelu) i ul. Sobieskiego (do skrzyżowania z Krasińskiego). Ulice mają zostać pokryte nową, bardziej wytrzymałą nawierzchnią, jezdnia ma być także lepiej odwodniona, co miałoby zapobiec pojawianiu się w przyszłości dużych kałuż po ulewach. Efektem modernizacji będzie także chodnik po obu stronach ulicy Krakowskiej. Przy przejściach dla pieszych pojawią się sygnalizacje ostrzegawcze, zmieniony zostanie układ przejścia dla pieszych przy stacji benzynowej. Na skrzyżowaniach powstaną trójkąty widoczności – narożniki skrzyżowań będą ukształtowane tak, by kierowcy zbliżających się z ulic poprzecznych do Sobieskiego i Krakowskiej mieli lepszą widoczność – zarówno ruchu samochodów jak i pieszych.

Rondo na skrzyżowaniu z Krasińskiego

Najważniejszym punktem inwestycji będzie budowa ronda na skrzyżowaniu Sobieskiego i Krasińskiego. Już teraz jest to bardzo ruchliwe skrzyżowanie, a nasili się to jeszcze bardziej po zamknięciu przejazdu kolejowego w ul. Parkowej. Wtedy wielu kierowców na drugą stronę torów przejeżdżać będzie tunelem w Al. Róż i dalej będą się kierować właśnie na to skrzyżowanie. Brak zmiany organizacji ruchu skutkowałby zablokowaniem wyjazdu z podporządkowanej ul. Krasińskiego. Powstanie w tym miejscu ma powinno upłynnić ruch.

Orientacyjny harmonogram prac

Od 14 do 21 kwietnia na odcinku od ronda Poniatowskiego do ul. Piastowskiej wykonane zostaną roboty brukarskie, rozebrana zostanie istniejąca nawierzchnia i wykonana nowa. Ta część drogi będzie wyłączona z ruchu.

Od 16 do 18 kwietnia nastąpi frezowanie całej szerokości nawierzchni drogi od ronda Parkowa do ul. Krasińskiego

Od 20 kwietnia do 30 maja przebudowana zostanie sieć energetyczna na całym odcinku drogi.

Od 22 do 24 kwietnia rozebrana zostanie nawierzchnia od ronda Parkowa do ul. Moniuszki. Na tym odcinku droga będzie zamknięta dla ruchu.

Od 27 do 29 kwietnia rozebrana zostanie nawierzchnia od Moniuszki do ul. Chrobrego. Prace będą odbywały się przy zamkniętym ruchu na tym odcinku drogi.

Od 4 do 7 maja rozebrana zostanie nawierzchni od Chrobrego do Piotra Skargi. Odcinek drogi będzie wyłączony z ruchu.

Od 7 do 10 maja rozebrana zostanie nawierzchnia od Piotra Skargi do Krasińskiego. Odcinek drogi będzie wyłączony z ruchu.

Od 11 do 30 maja trwać ma przebudowa skrzyżowania ul. Krasińskiego i Sobieskiego (terminarz zamknięcia ruchu zostanie przedstawiony do końca kwietnia)

O inwestycji o opowiada starosta Jan Grabiec:

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 32

  1. Dzięki o paaaanie, składamy dzięki…..
    za super zgrany czas zamknięcia przejazdu kolejowego z remontem Sobieskiego/ Krakowskiej.

  2. Panie Starosto inwestuje pan ogromne środki w Legionowie. Super. Zgadzamy się, ale chcielibysmy żeby inwestycje były również na terenie gminy Jabłonna. Dlaczego u nas dzieje się tak mało? Mamy dosłownie tylko kilka dróg powiatowych może trzy. Nie chcemy być ciągle „satelitą” Legionowa. Wiemy też że do włodarzy na własnym podwórku raczej nie mamy szczęścia, bo w gminie nic się nie dzieje. A może nakręcić taki film, ile wydaje co rok powiat na Legionowo, ile na poszczególne gminy, a ile na największą gminę wiejską w powiecie. Czy możemy poznać statystyki? Pamiętajmy, że my również płacimy podatki i jak się okazuje, niemałe zasilają budżet powiatu. Dlaczego więc, dając tak wiele, otrzymujemy tak niewiele?

    • Jak nie inwestuje, jak inwestuje.
      Wpieprzył 9 200 zł publicznych pieniędzy w ciąganie mnie po sądach. Wszystko przerżnął, ciekawe czy zasądzone koszty procesów też zapłacił z publicznej kasy, czy może wreszcie jakieś opamiętanie lub nadzór Rady.

      • Człowieku, ty w kółko to samo. Nudny już jesteś z tymi swoimi procesami. Gdyby chamstwo było karalne, dawno byś już siedział.

        • to co nie jest zabronione jest dozwolone…

      • a ile gmina Jabłonna wpiepszyła w twoje fanaberie ? Ile gmina wpiepszyła w rodzinną firmę? czy z grubego palca licząc tylko ułamkową częśc 12×4.5 „tysi”to wiecej od 9.7 tysi czy mniej? Czy za twoje ” pieniactwo” z wykonawcami ty ZE SWOICH zapłacisz czy gmina Z PUBLICZNYCH ?

        • Ebola najwyraźniej szkodzi. Tak samo ortografii, jak możliwościom logicznego rozumowania 🙂 Skoro mowa o „fanaberiach”, to czy zaraza ma choćby minimalne pojęcie, o czym chce pisać? Raczej nie 🙂

          • Fachowiec od ortografii (i gramatyki) się odezwał.

    • Przepraszam ale macie rondo przy Kisielewskiego wybudowane w zeszłym roku, a innych gmin poza Legionowem i Jabłonną to nie ma

      • nie „macie wybudowane” tylko „wybudowaliśmy wspólnie, zasilając skrzyżowanie drogi powiatowej budżetem gminy w wysokości 50% wartości inwestycji”. Niby drobna nieścisłość a zaburza rozumienie, że Starosta nawet w swojej „ulubionej” Jabłonnie rządził się dość… oszczędnie? 🙂

        • Przepraszam mam pytanie po co i dla kogo to rondo? Pytam poważnie czy ktoś logicznie to wytłumaczy

          • Odpowiedź najprostsza z możliwych a zarazem skrót myślowy: dla kretynów za kółkiem po to aby mogli cieszyć się wolnością 🙂

          • A dla kogo może być rondo, wybudowane mimo, że nie było w budżecie gminy Jabłonna ani w budżecie powiatu? Do tego rondo na drodze powiatowej z jakąś dróżką wewnętrzną. Kisielewskiego NIE JEST drogą gminną (publiczną). Kisielewskiego jest tak wąska, że nie mogą się minąć dwa samochody osobowe. Do tego plany przewidują połączenie Parkowej z Chotomowską na przedłużeniu Legionowskiej, czyli „rozwiązanie” za kilkaset tysięcy jest jedynie tymczasowe. Szkoda, że przez to zabrakło pieniędzy na wykonanie zaprojektowanego do obsługi szkoły, docelowego lewoskrętu z kierunku Jabłonna do CEKS. Jaki był „mechanizm” podejmowania tej decyzji przez „samorządy”? Ustalenia w gabinecie na MOdlińskiej i w gabinecie jakuzzi?
            Ps
            Jeden […] wymyślił sobie to rondo. W jakiś sposób spowodował, że decydenci nakłonili radnych do odpowiedniego głosowania? Czy to był szantaż czy groźby? Zakładam, że nie kupił ich decyzji. Dlaczego kilkaset tysięcy zostało wydane na kaprys jednego mieszańca?
            Chore?
            Jak mawiał klasyk o naszym państwie ch.. d… i kamieni kupa.

          • Napisałem – wycieli.
            Nie dowiesz się tym razem

          • może więc jednak rozwinę: dzięki istnieniu ronda nieodpowiedzialni kierowcy (ca 10% kierujących) mają o wiele mniejszą szansę przejechania pieszego ze skutkiem śmiertelnym (z czym wiąże się zazwyczaj kara pozbawienia wolności)

          • Skrzyżowanie to przecinanie się dwóch dróg. Dróg publicznych. Kisielewskiego nie jest drogą publiczną, więc nie jest to skrzyżowanie, a jedynie zjazd z drogi wewnętrznej na drogę publiczną (powiatową).

          • Kiedy powstawało polne rondo, nie było go ani w budżecie gminy Jabłonna ani w budżecie powiatu.

  3. Wilk w owczej skórze – chamstwo w garniturze. Nic tak nie pokona chamstwa i kołtunerii jak ignorancja…

  4. Owszem są, policz ile mieszkańców mają poszczególne gminy oraz co najważniejsze ile wpłacają do wspólnego budżetu powiatowego. Przed rondem, przez 5 lat z tego co pamiętam, nic nie powstało. A są gminy znacznie mniejsze i co roku lokowane są tam inwestycje za grube miliony? A tu spadają ułamki tego. Będziemy się głośno dopominać swojego. Nie może tak być dłużej. Przykład ulica Partyzantów i Chotomowska była poprawiana przez wiele lat, każdego roku po 100 -200 mb, tylko ostatni odcinek był nieco dłuższy. Jak już została „zmęczona w całości” (jakieś 7 lat temu) dziś już jest podziurawiona i popękana. W gminie Wieliszew odcinek wielokilometrowy tej samej drogi zrealizowany został w ciągu jednego roku, a u nas jak wyżej. Doceniamy małe zmiany, ale to zbyt mało jak na siedemnastotysięczną społeczność. Trzeba też dodać, że do tańca trzeba dwojga, żeby w gminie były inwestycje powiatowe trzeba 50% udziału gminy. Jak jest teraz w naszej gminie trudno powiedzieć, czy nowy wójt myśli o tym? Jak sikorki ćwierkają podobno nic nie zgłaszał na na wspólnym posiedzeniu gmin i starostwa? Jeśli to się potwierdzi, będzie to pełna kompromitacja.

  5. ze smutkiem potwierdzam – z nowym wójtem Jabłonny ościenne oraz inne szczeble samorządu gadać chcą raczej średnio. Jeden cytat: „panie Marcinie, ale o czym tu gadać z tym pana wójtem? Na spotkaniu konkretu zero a po spotkaniu z komunikatu dowiaduję się, że jednak ustaliliśmy. Tylko kompletnie bez sensu i nie po naszej myśli”.

    • Z powyższego wynika, że Marcinek stał się teraz powiernikiem włodarzy ościennych gmin, którzy w jego mankiet wypłakują swoje żale. Nowe hobby – psychoterapeuta? Czy może kolejny przejaw groteskowej megalomanii?

  6. Panie 3k, nowe hobby pana M. to sadownictwo, widział może pan jakie drzewa na sąsiedniej (zgaduję że wydzierżawionej) posesji posadził? 😀

    • Szanowny Panie, mam w d… co i gdzie sobie posadził M. Dopóki nie próbuje orżnąć gminy jakimiś lewymi umowami, to jego sprawa co tam sobie robi na jakichś parcelach. Nie wystaję pod jego oknami, ani pod jego posesją. Mam ciekawsze zajęcia. No, ale skoro Pana to bawi, to droga wolna…

      • z jednej strony ma pan w „bon bon”, z drugiej… sam pan pytał o nowe hobby – odpowiedziałem więc 🙂
        Ps. wnoszę że przepustka na weekend jeno była – i stąd ta nerwowość

        • ” ale skoro Pana to bawi, to droga wolna…” – nie taka znowu wolna, przez chaszcze musiałem się przedzierać, aż się pokaleczyłem (miałem co prawda kiedyś drona ale bachor sąsiadów mi go onegdaj z procy ustrzelił. Ty gów…rzu, ja cię jeszcze dopadnę!)

        • Zwracam uwagę na zasadnicze rozróżnienie. Wspomniane „nowe hobby” jest jak najbardziej publiczne. „Sadownictwo” zaś prywatne (oczywiście, dopóki nie jest ono na publicznym gruncie pozyskanym w rezultacie szemranych umów).

  7. erratum
    est: posesji
    winno być: parceli 😛

  8. A wracając do artykułu, z nadzieją na dalsze kamerowanie Janka polecam trudny temat: poruszanie się na rondzie.
    Skoro kamera już uruchomiona i filmy daje się opublikować trzeba nakręcić kolejny film na modny obecnie temat zasad w ruchu okrężnym. Kiedy włączać kierunkowskaz, z którego pasa zjeżdżać jak jest jeden pas ruchu, a z którego jak są dwa… itd.
    Zresztą Janku znasz zasady. Nie wiesz – pytaj, pomogę i odpowiem.

  9. na rondzie przy Kisielewskiego jest jeden pas……..:)

  10. no właśnie jak jeden pas, to czy wtedy włanczam kierunki i co wtedy z pedałem od gazu ? W koło jeżdze juz dobe i za ch…ja nie moge wyjechać. Marcinku pomżesz ?

  11. niech tam jeszcze pożyje

Dodaj komentarz