Legionowo. Radne zapraszają legionowian do sadzenia roślin w pierwszym ogrodzie społecznościowym

Kwitnące Legionowo

Kwitnące Legionowo, fot. UM w Legionowie

Zapraszamy na tworzenie pierwszego ogródeczka społecznościowego w Legionowie! Warto zabrać ze sobą szpadle, będziemy razem sadzić rośliny! Wspólnie zadbajmy o naszą wspólną przestrzeń. Niech Legionowo zakwitnie – tak otwierają podwoje dla legionowian miejskie radne, które przy dworcu chcą stworzyć pierwszy w mieście ogród społecznościowy. Wielkie sadzenie blisko 100 roślin odbędzie się w najbliższą sobotę (29 sierpnia) o godzinie 11 na placu przylegającym do dworca i parkingu wielopoziomowego od strony ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Weź szpadel i przyjdź. Do nasadzenia jest 100 roślin!

Już w najbliższą sobotę (29 sierpnia) w centrum Legionowa powstanie pierwszy ogród społecznościowy. W jego tworzenie oprócz pomysłodawczyń tj. siedmiu legionowskich radnych włączą się również mieszkańcy. Taka jest przynajmniej idea. – Zapraszamy na tworzenie pierwszego ogródeczka społecznościowego w Legionowie! Warto zabrać ze sobą szpadle, będziemy razem sadzić rośliny! –takie zaproszenie pojawiło się w tym tygodniu w sieci. Jak na razie nieco ponad 30 osób okazało swoje zainteresowanie tym wydarzeniem.  Wielkie sadzenie rozpocznie się w najbliższą sobotę (29 sierpnia) o godzinie 11.

 

 

Za drogo i wbrew idei

W lipcu urzędnicy ogłosili, że przetarg na aranżację ogrodu społecznościowego na fragmencie miejskiej działki w sąsiedztwie dworca i parkingu wielopoziomowego przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Legionowie wygrała firma Green Tree z Łajsk. Pierwszy legionowski ogród społecznościowy z betonowymi kwietnikami, sześcianami i leżakami, domkiem dla owadów, poidełkiem dla ptaków, kratownicami na pnącza, nowymi drzewami, krzewami i nasadzonymi przez legionowskie radne bylinami miał kosztować blisko 50 tys. zł. Po kilku dniach, urzędnicy jednak zdanie i zamknęli przetarg bez wyboru najkorzystniejszej oferty. Wtedy też pojawił się nowy pomysł. Polegał on na stworzeniu prawdziwego ogródka społecznościowego, przy użyciu znacznie mniejszych nakładów finansowych i zgodnie z ideą integracji mieszkańców.