Legionowo. Strażnica OSP do rozbudowy i modernizacji? Legionowski ratusz szuka firmy, która podejmie się tego zadania

Strażnica OSP Legionowo fot. GP.kj (archiwum GP)

Strażnica OSP Legionowo fot. GP/kj (archiwum GP)

Urząd Miasta Legionowo planuje przeprowadzić remont i modernizację strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie. W tym celu poszukiwana jest w przetargu firma, która wykona prace projektowe oraz przeprowadzi prace budowlane. W ramach powyższych prac poprawiona ma zostać m.in. efektywność energetyczna strażnicy OSP mieszczącej się przy ulicy Mickiewicza. Jest to już drugie podejście legionowskiego ratusza do tego zadania, ponieważ w poprzednim przetargu żadna firma nie złożyła oferty.

 

 

Wszystkie firmy zainteresowane przeprowadzeniem rozbudowy i modernizacji budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie w formule zaprojektuj i wybuduj mogą składać swoje oferty do 30 marca br. do godz. 12:30.

 

 

Obecny przetarg na rozbudowę i modernizację siedziby OSP w Legionowie jest już drugim, który został ogłoszony w ostatnim czasie. Pierwszy przetarg w tym zakresie prowadzony był na przełomie lutego i marca br., ale został unieważniony. Pomimo tego, że legionowski magistrat planował przeznaczyć na realizację tego zadania 4,8 mln zł to w wyznaczonym terminie żadna firma nie zdecydowała się na złożenie swojej oferty. Czy w obecnym przetargu zgłoszą się firmy gotowe podjąć się powyższego zadania, a może legionowski ratusz przeznaczy na ten cel więcej pieniędzy? Odpowiedzi na te pytania poznamy z końcem marca br.

Jakie prace mają zostać wykonane na terenie OSP Legionowo?

Jak dowiadujemy się z dokumentacji przetargowej dla powyższego zadania planowane jest opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie na jej podstawie robót budowlanych polegających na poprawie efektywności energetycznej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie oraz budowie i modernizacji elementów zagospodarowania terenu, w formule zaprojektuj i wybuduj.

W ramach powyższego zadania wykonane ma zostać m.in.:

1. opracowanie dokumentacji projektowej,

2. uzyskanie wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, opinii, odstępstw, decyzji niezbędnych do uzyskania przez Gminę pozwolenia na budowę, zgodnie z zakresem dokumentacji projektowej,

3. wykonanie robót budowlanych w zakresie:

  • termomodernizacji i remontu budynku głównego (istniejącego),
  • rozbudowy budynku głównego,
  • robót instalacyjnych,
  • zagospodarowania otoczenia budynku,
  • robót brukarskich, odwodnienia,

4. opracowanie i pozyskanie wszystkich dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Legionowscy urzędnicy planują, że jeżeli uda się wyłonić wykonawcę powyższego zadania to prace projektowe i budowlane zostaną zrealizowane w ciągu 14 miesięcy od podpisania stosownej umowy z wybraną firmą.