Legionowo. Teraz nowi radni będą decydować o rozbudowie Maxima. Czy zgodzą się na dzierżawę działki?

maxim-plac-bloki-sobieskiego

Teren, na którym ma powstać park handlowy Maxim, fot. GP (archiwum)

Niespełna miesiąc temu legionowscy radni poprzedniej kadencji nie zgodzili się na dzierżawę działki służącej do rozbudowy handlowego Maxima. Teraz projekt tej odrzuconej uchwały w niezmienionym kształcie będą głosować radni obecnej kadencji. Czy nowe twarze w legionowskiej radzie przychylniej spojrzą na te zamaszyste plany inwestycyjne?

Brański zaczyna od Maxima

Przewodniczący legionowskiej rady w kadencji 2018-2023, czyli radny Ryszard Brański z Koalicji Obywatelskiej (KO) tak ułożył porządek pierwszych obrad, że na jednej z pierwszych pozycji znalazł się projekt uchwały, który niespełna miesiąc wcześniej upadł w przedmiotowych głosowaniach. Chodzi o projekt uchwały przewidującej 30-letnią i bezprzetargową dzierżawę mierzącej niecałe 400 m² działki miejskiej położonej przy skrzyżowaniu ulic Jerzego Siwińskiego i Jana III Sobieskiego w Legionowie na rzecz spółki Pir, będącej właścicielem centrum handlowego Maxim. Na ostatniej sesji poprzedniej kadencji (13 listopada br.) projekt tej uchwały został przez ówczesnych radnych odrzucony. Pokrzyżowało to plany przedsiębiorcy, który chciał rozbudować galerię Maxim o im. 7-salowe kino, a powyższa działka miała posłużyć za teren pod infrastrukturę drogowo-parkingową niezbędną do rozbudowy galerii. O powodach tej decyzji i o dyskusji, która wywiązała się na sesji w tej sprawie informowaliśmy w tej wiadomości.

 

Bez opinii komisji rozwoju miasta?

Projekt tej odrzuconej nieco ponad dwa tygodnie temu uchwały i to w niezmienionym kształcie znów trafi pod obrady legionowskiej rady. Pod dokumentem, który upubliczniono w sieci, podpisał się były już legionowski wiceprezydent Marek Pawlak, zaś decyzja o dalszych losach tego prawa ma zapaść już w następną środę (5 grudnia br.).

Zdaje się również, że kolejny werdykt w sprawie rozbudowy Maxima tym razem zapadnie bez opinii komisji rozwoju miasta. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w bieżącej kadencji samorządowej w radzie miasta nie powołano jeszcze żadnej komisji stałej. Komisje te, z rewizyjną oraz skarg, wniosków i petycji na czele, utworzone zostaną dopiero na tej pierwszej merytorycznej sesji (5 grudnia br.), ale dopiero po podjęciu decyzji w sprawie dzierżawy tej nieruchomości – tak przynajmniej wynika z porządku obrad rady, który w dniu dzisiejszym (27 listopada br.) opublikowano w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Legionowie.