Warsztaty rodzinne w bibliotece. Wspólnie stwórzmy słuchowisko o Legionowie

ninace_obrazy

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych teatrem i sztuką, niezależnie od wieku i umiejętności, do wspólnego tworzenia spektaklu-słuchowiska o Legionowie pt. „Niknące Obrazy”. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 30 września o godzinie 17.00 w Poczytalni.

 

Z pomocą artystów i animatorów stworzymy opowieść o mieście wczoraj i dziś. Źródłami do tej pracy będą wspomnienia mieszkańców Legionowa i materiały archiwalne. Uczestnicy będą mieli szansę na napisanie własnej piosenki o Legionowie pod okiem pedagogów i muzyków. Powstaną osobiste „niknące obrazy” wzorowane na XIX wiecznych przeźroczach i lampiony-domki tworzące makietę dawnego Legionowa. Spektakl będzie wystawiony jednorazowo 14 listopada, ale jako słuchowisko będzie dostępny w Bibliotece do wypożyczenia i odsłuchania.

Zgłoszenia

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres zapisy@bibliotekalegionowo.pl. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 30 września o godzinie 17.00 w Poczytalni. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Warsztaty rodzinne

To nie wszystkie atrakcje zaplanowane na jesień w ramach projektu „Niknące obrazy”. Odbędą się również dwa warsztaty rodzinne, podczas których uczestnicy zbudują domki-lampiony wzorując się na starych zdjęciach z Legionowa. Przy okazji dowiedzą się o dawnym życiu w naszym mieście, będą mogli podzielić się z innymi własną historią o tym, jak znaleźli się w Legionowie. Powstałe podczas kolejnych warsztatów domki będą dla nas bazą do stworzenia makiety Legionowa, nie tyle historycznego, ile wyobrażonego. Sama makieta będzie częścią scenografii spektaklu podsumowującego projekt. Warsztaty odbędą się 2 i 9 października o godzinie 17.00, a poprowadzi je Dominika Ruta, malarka i plastyczka. Zapisy pod adresem zapisy@bibliotekalegionowo.pl.

Wystawa Pierwsze dni Niepodległości

Otwarta zostanie też wystawa „Pierwsze dni Niepodległości” udostępniona bibliotece przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Przedstawi ona historię Legionowa w szerszym kontekście odzyskiwania niepodległości w całej Polsce. Wernisażowi towarzyszyć będzie spotkanie z Łukaszem Suską, mieszkańcem Legionowa i historykiem z Działu Zbiorów Muzeum Józefa Piłsudskiego, który opowie o legionistach i historii Legionowa, a także – jeśli będzie to możliwe – przedstawi przedmioty ze zbiorów muzeum, wprowadzając nas w codzienność legionowego życia. Na wszystkie wydarzenia serdecznie zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.