Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW) zamierza jeszcze w 2022 roku przeprowadzić remont ulicy Kapitana Stefana Pogonowskiego (DW 631) w gminie Nieporęt na 2-kilometrowym odcinku. Urząd Gminy Nieporęt poinformował, że od poniedziałku (20 czerwca) wprowadzona została czasowa organizacja ruchu na odcinku DW 631, który ma zostać wyremontowany. Utrudnienia związane z wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu mają potrwać do końca października br. Zgodnie z planami urzędników całość prac remontowych DW 631 na wyżej wymienionym odcinku drogi przeprowadzony zostanie do końca 2022 roku.
Przypomnijmy, że Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW) planuje jeszcze w 2022 roku przeprowadzić remont Drogi Wojewódzkiej nr 631 na odcinku od km 27+973 do km 29+973. Dokładnie chodzi o 2 kilometry ulicy Kapitana Stefana Pogonowskiego pomiędzy ulicą Wirażową w Wólce Radzymińskiej a przepustem nad rzeką Beniaminówka.
W przetargu na przeprowadzenie prac remontowych DW 631 na ulicy Pogonowskiego w Wólce Radzymińskiej wybrano ofertę firmy Drogomex Sp. z o.o. z Pruszkowa, która opiewa na kwotę trochę ponad 3,5 mln zł (więcej o przetargu pisaliśmy TUTAJ).
Czasowa organizacja ruchu na ul. Pogonowskiego (DW 631)
– Uwaga mieszkańcy! Firma „Drogomex” Sp. z o.o. informuje, że od dzisiaj do 31.10.2022 r. w godzinach od 6.00 do 22.00 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu w związku z remontem drogi wojewódzkiej nr 631 na odcinku od km 27+973 do km 29+973. Chodzi o dwa kilometry ulicy Kapitana Stefana Pogonowskiego pomiędzy ulicą Wirażową w Wólce Radzymińskiej, a przepustem nad rzeką Beniaminówką. Wykonawca ma 6 miesięcy na ukończenie zadania. – poinformował w poniedziałek (20 czerwca) Urząd Gminy Nieporęt.
Co zostanie wykonane w ramach remontu DW 631?
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zakłada, że w ramach planowanego remontu DW 631 zostaną wykonane następujące prace drogowe:
- Wykonanie frezowania korekcyjnego nawierzchni asfaltowych na zimno,
- Oczyszczenie warstw konstrukcyjnych bitumicznych, mechanicznie,
- Mechaniczne skropienie warstw konstrukcyjnych ulepszonych emulsją szybkorozpadową,
- Wyrównanie istniejącej nawierzchni mieszanką mineralno-asfaltową grysową,
- Wykonanie warstwy wiążącej nawierzchni z betonu asfaltowego,
- Wykonanie warstwy ścieralnej nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej grysowej,
- Wykonanie nawierzchni pobocza i zjazdów z kruszywa łamanego,
- Oznakowanie poziome jezdni farbą chlorokauczukową,
- Oznakowanie poziome jezdni elementami odblaskowymi “kocie oczka”.