Z łącznie 59 gminnych komitetów wyborczych zarejestrowanych w powiecie legionowskim, stających do walki wyborczej 16 listopada, aż 15 powstało w gminie Nieporęt. Oficjalnych kandydatów na radnych z ich list wyborczych poznamy 8 października, na wójtów zaś 18 października.
Już same nazwy przeszło połowy nieporęckich komitetów wyborczych wskazują przynajmniej 7 kandydatów na radnych albo też i na wójta gminy. Zarejestrowanie Komitetu Wyborczego Wyborców (KWW) Macieja Mazura czarno na białym dowodzi, że obecnie panujący tam wójt w nadchodzących wielkimi krokami wyborach samorządowych stanie do walki o reelekcję. Na wyborczym horyzoncie póki co nie widać nikogo, kto chciałby odebrać mu władzę.
4 księciów z Zegrza Południowego
O mandaty w gminie Nieporęt zawalczą też z pewnością stojący na czele własnych KWW, Piotr Chmiel z Nieporętu, Kamil Zając z Kątów Węgierskich, Ewa Broszkiewcz z Wólki Radzymińskiej i co najmniej 3 kandydatów z nieporęckiego Zegrza Południowego, radny obecnej kadencji Ryszard Wiśniewski, Paweł Tyski oraz Mariusz Szeremski. Zresztą w tej rządzonej przez sołtysa Macieja Drabczyka wsi zarejestrowano jeszcze jeden komitet wyborczy. Pełnomocnikiem intrygująco brzmiącego „Księstwa Zegrzyńskiego” mianowano zaś Ireneusza Strzeszewskiego.
Kto jeszcze?
Pełnomocnikami pozostałych 7 innych gminnych komitetów wyborczych są osoby silnie związane z 6 nieporęckimi wsiami. I tak stosowne pełnomocnictwa otrzymali Marcin Bonisławski z KWW „Lepsza Gmina – Nieporęt XXI” z Nieporętu, Jolanta Maciejuk-Białek z KWW „Przyszłość” i Katarzyna Karczmarczyk z KWW „Razem dla Gminy” ze Stanisławowa Pierwszego, Wojciech Syperek z KWW „Niezależni Plus” z Józefowa, Paweł Rębelski z KWW „Wsi Rembelszczyzna” z Rembelszczyzny, Ewa Bartnik z KWW „Nieporęt Info” z Michałowa-Grabiny oraz Tadeusz Drążkiewicz z KWW „Nasz Nieporęt” z Wólki Radzymińskiej.
Kandydaci z wojewódzkich komitetów wyborczych?
Oprócz kandydatów wystawionych przez 15 gminnych komitetów wyborczych, swoich kandydatów na radnych i wójta gminy Nieporęt zaproponować też mogą inne komitety zarejestrowane w powiecie legionowskim o zasięgu wojewódzkim (10) czy też te ogólnopolskie utworzone głównie przez partie polityczne.