Hop-Gra „Baw się z Doktorem Clownem” w szkole specjalnej

gra-i-wolontariusze-fundacji-z-opola

Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” przekażą do Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie wesołe Hop-Gry. Mają one przemienić placówkę w kolorowy i magiczny świat „gry w klasy”. Projekt jest elementem programu terapii śmiechem, prowadzonego przez Fundację w szpitalach i różnego typu placówkach już od 17 lat.
Hop-Gry „Baw się z Doktorem Clownem” zostaną naklejone na podłogi Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Celem akcji jest stworzenie chorym i niepełnosprawnym dzieciom namiastki beztroskiego klimatu, kojarzącego się z  wesołą aktywnością.
Regularnie, w ramach programu terapii śmiechem, odwiedzamy szpitale i różnego typu placówki w Warszawie i całej Polsce. Dzięki  Hop-Grze dzieci  będą mogły  oderwać się  na chwilę od myśli o chorobie nawet  wtedy, gdy „doktorów  clownów” nie będzie w pobliżu. Hop-Gra jest więc doskonałym uzupełnieniem  terapii śmiechem, przypomina również, że uśmiech  leczy – opowiada Anna Mossakowska, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Warszawie.

Partnerem projektu i fundatorem naklejek jest firma Rossmann. Hop-Gry powędrują również do innych polskich miast – w sumie Projekt obejmie 37 oddziałów szpitalnych w 25 miejscowościach.


Projekt jest elementem programu terapii śmiechem i zabawą (geloterapii), prowadzonego przez Fundację „Dr Clown” od 1999 roku w polskich szpitalach, jak również placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami niosą uśmiech i bawiąc, likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. W 2015 roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” podczas 1979 wizyt odwiedzili blisko 59 tysięcy podopiecznych w 170 szpitalach i różnego typu placówkach w całej Polsce.
W Oddziale Fundacji „Dr Clown” w Warszawie regularnie działa ok. 40 przeszkolonych wolontariuszy – „doktorów clownów”, którzy w 2015 roku odwiedzili ponad 8,5 tysięcy osób w szpitalach i różnego typu placówkach.