Powiat. W nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej w szpitalu na Piaskach będą dyżurować również pediatrzy!

Szpital w Legionowie fot. Wojskowy Instytut Medyczny

Szpital w Legionowie fot. Wojskowy Instytut Medyczny (archiwum GP)

Dwa zespoły lekarsko-pielęgniarskie będą udzielać świadczeń z zakresu Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej (NiŚOZ) w szpitalu przy ulicy Zegrzyńskiej 8 na Piaskach w Legionowie. Dyżury rozpoczną się we wtorek, 1 listopada 2022 r. Co ważne, wśród dyżurujących w tej placówce medyków znajdą się lekarze specjaliści i pediatrzy.

NiŚOZ to świadczenia w zakresie pediatrycznej i internistycznej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18 do 8 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. Tego rodzaju świadczenia są jeszcze obecnie realizowane przez zależny od powiatu legionowskiego Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Legionowo (NZOZ Legionowo) mieszczący się przy ulicy generała Józefa Sowińskiego 4 w centrum Legionowa. Za kilka dni zmieni się miejsce udzielania tych świadczeń. Od wtorku, 1 listopada 2022 r. po tego rodzaju pomoc medyczną mieszkańcy powiatu legionowskiego będą udawać się do szpitala mieszczącego się przy ulicy Zegrzyńskiej 8 na Piaskach w Legionowie.

 

Organizacja NiŚOZ w powiecie legionowskim po nowemu

Medycy z tej placówki już teraz podzielili się wstępnymi ustaleniami w zakresie organizacji NiŚOZ. – Jak poinformował Wojskowy Instytut Medyczny (WIM), świadczenia gwarantowane nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udzielanej w warunkach ambulatoryjnych będą realizowane w zakresie podstawowym – z jednoczesną gwarancją świadczeń w trybie hospitalizacji – oraz w miejscu zamieszkania lub pobytu świadczeniobiorcy od poniedziałku do piątku w godzinach od 18 do 8, w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8 do 8. W ramach pełnionych dyżurów przewidziano zabezpieczenie realizacji świadczeń przez co najmniej dwa zespoły lekarsko-pielęgniarskie, w skład których będą wchodzić lekarze, lekarze specjaliści, w tym pediatrzy, a także wykwalifikowany, posiadający doświadczenie w realizacji tego rodzaju świadczeń personel pielęgniarski. W celu zapewnienia dostępności do świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udzielanej w warunkach ambulatoryjnych liczba personelu będzie dostosowywana do bieżącego zapotrzebowania – informują mieszkańców powiatu legionowskiego urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Legionowie.