Nadajniki GPS są już we wszystkich autobusach obsługiwanych przez Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w Warszawie, również w tych obsługujących cały powiat legionowski. Nadajniki współpracują z aplikacjami na urządzenia mobilne, dzięki czemu pasażerowie mogą sprawdzić, gdzie dokładnie jest oczekiwany przez nich autobus.
ZTM zakończył współpracę z firmą Mobilis
Przegubowe solarisy firmy Mobilis po raz ostatni mogliśmy zobaczyć na ulicach stolicy oraz powiatu legionowskiego pod koniec zeszłego tygodnia. – Były to ostatnie autobusy z numerami bocznymi zaczynającymi się na literę A. Od teraz wszystkie numery boczne autobusów składają się wyłącznie z cyfr – informuje Warszawski Transport Publiczny (WTP) na Facebooku. Od 1 lipca br. wszystkie autobusy stanowiące tabor stołecznego ZTM-u są wyposażone w nadajniki GPS. – Dla pasażerów istotny może być fakt, że teraz wszystkie warszawskie autobusy są wyposażone w nadajniki GPS, które współpracują z apkami na urządzenia mobilne. Dzięki temu, np. w przypadku spóźnienia się kursu, można zobaczyć gdzie jest najbliższy autobus – wyjaśniają pracownicy stołecznego ZTM-u.
Ułatwienia komunikacyjne także dla legionowian
W nadajniki GPS wyposażone są również autobusy obsługujące tereny powiatu legionowskiego, w tym także i tzw. elki obsługujące pasażerów z gmin m.in. Wieliszew, Jabłonna i Nieporęt (np. autobusy nr L-31, L-33, L-34 i L-41). Dzięki specjalnym aplikacjom na urządzenia mobilne np. BusLive, Time4Bus, czy Mobile MPK legionowianie korzystający z transportu autobusowego mogą sprawdzić, gdzie w danej chwili znajduje się interesujący ich autobus i o której godzinie przyjedzie na ich przystanek.