Choć do Mistrzostw Europy mamy jeszcze ponad 70 dni powiat legionowski juź rozpoczyna rozgrzewać się przed Euro 2012. Sportowych emocji i atrakcji dla mieszkańców nie zabraknie ani przed, ani w trakcie największego sportowego wydarzenia tego roku.
Najwcześniej atmosferę Mistrzostw Europy poczuć będzie moźna w Wieliszewie. Juź w ten czwartek, 22 marca o godz. 12.30 z młodzieźą szkolną spotka się legenda kadry reprezentacji Polski – Jerzy Engel. Opowie o swojej karierze trenerskiej oraz o blaskach i cieniach źycia piłkarzy. Odbędzie się takźe panel dyskusyjny z młodzieźą oraz promocja ksiąźki Engela – „Nikt nie rodzi się mistrzem”.
W Legionowie kaźdy moźe zostać piłkarzem.
I to juź w najbliźszą niedzielę 25 marca od godziny 10. Wtedy rozpocznie się Wielki Otwarty Turniej FUTBOLU STOŁOWEGO o puchar Prezydenta Miasta Legionowo. Turniej rozegrany zostanie w Arenie Legionowo w trzech kategoriach wiekowych – do lat 16, OPEN oraz rodzinnej. Dla zwycięzców organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody. Ale nie tylko. Dodatkowo w ramach propagowania zasady fair play rozegrany zostanie Turniej Pocieszenia pomiędzy druźynami, które odpadły z pierwszej rundy.
Strefy dla kibiców
Urząd Miasta Legionowo ogłosił przetarg na wydzierźawienie miejsca dla miłośników futbolu, gdzie kibice będą mogli się spotkać i wspólnie przeźywać sportowe emocje podczas piłkarskich Finałów Mistrzostw Europy. 700 metrów kwadratowych Rynku w Legionowie czeka na wynajęcie od 1 maja do 30 września z przeznaczeniem na strefę grupowego oglądania meczów pod chmurką. Firma, która wygra przetarg, po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń będzie mogła sprzedawać napoje alkoholowe do 4,5 % oraz stworzy kibicom moźliwość wspólnego oglądania meczów. – Zgodnie z ogłoszeniem jednym z warunków działalności w miejscu integracji i wspólnego kibicowania jest urządzenie transmisji wydarzeń sportowych po wykupieniu licencji UEFA na czas EURO 2012 – mówi Tamara Mytkowska, rzecznik Urzędu Miasta Legionowo. Podobne miejsce dla kibiców powstanie w Wieliszewie. Na terenie Ośrodka Sportowego oraz w ogródku z parasolami wyświetlanych będzie 31 meczów finałów Euro. W obiekcie znajdzie się takźe punkt gastronomiczny a dla kibiców – konkursy z upominkami. Dodatkowo w trakcie weekendów przewidziane są dioramy historyczne oraz inne atrakcje dla miłośników militarystyki.
Powiat na sportowo
Organizatorzy zapewniają, źe podczas Euro powiat legionowski będzie tętnić źyciem.
– Przygotowujemy na czas Mistrzostw Europy sporo atrakcji: pakiety kibica dla mieszkańców, turniej piłki noźnej, prawdopodobnie pod koniec maja rozegramy mecz Polska – Włochy pomiędzy reprezentacjami piłkarskimi naszej gminy i reprezentacji gminy partnerskiej, Vitorchiano – informuje Michał Smoliński z Referatu Promocji Gminy Jabłonna. Gmina nie zaproponuje wspólnego oglądania meczów, ale będzie to moźliwe w prywatnych lokalach gastronomicznych. Urząd Miasta i Gminy w Serocku zaplanował utworzenie licencjonowanej strefy wspólnego oglądania meczów. Strefa zostanie utworzona na tylko 8 czerwca – czyli dzień otwarcia rywalizacji w Polsce i na Ukrainie. W Wieliszewie przedsmak Mistrzostw Europy poczuć będzie moźna juź w trakcie Święta Gminy, które odbędzie się 2 czerwca. –W tym roku Święto Gminy zorganizujemy pod kątem EURO. Przewidujemy wiele atrakcji dla dzieci mniejszych i większych – mówi Mariusz Kraszewski z Referatu Promocji Gminy Wieliszew. W programie przewidywane są atrakcje związane z ME – MEGAPIŁKARZYKI, czyli kopanie piłki do celu oraz tradycyjna gra w piłkarzyki stołowe. – Na ten dzień przewidujemy mnóstwo sportowych emocji i moc nagród, m.in. ponad 100 piłek do piłki noźnej dla mieszkańców – dodaje. Ponadto, podczas obchodów Święta Gminy sołectwa i organizacje pozarządowe przygotują swoje stoiska, a na kaźdym z nich pojawią się elementy piłkarskie związane z Mistrzostwami Europy. W trakcie samego EURO 2012 Gmina przeprowadzi w szkołach konkursy z wiedzy o piłce noźnej, historii ME i naszych gmin partnerskich. Oczywiście ze sportowymi nagrodami. Odbędzie się teź Turniej Piłki Noźnej z reprezentacji gmin partnerskich Wieliszewa: Siret z Rumunii, Graffignano z Włoch, grecką Agios Stefanos i niemieckim związkiem gmin Amt Trittau.
fot.sxc.hu
kś