Serock. Będzie remont ul. Serockiej od Łachy do Nowej Wsi? Trwa poszukiwanie wykonawcy

Zrzut ekranu 2023-09-05 133815

zdjęcie: www.google.com/maps

Starostwo Powiatowe w Legionowie chce wyremontować ul. Serocką łączącą Łachę z Nową Wsią. Roboty mają być przeprowadzone na odcinku od DK62 (ul. Wyszkowska) w kierunku ul. Popowskiej. 

Inwestycja przewiduje

Jak dowiadujemy się z dokumentacji opublikowanej przez serocki ratusz do zadań wykonawcy należeć będzie:

  • zerwanie wierzchniej warstwy nawierzchni drogi
  • odtworzenie warstwy ścieralnej zabezpieczającej jezdnię na odziaływanie ruchu i wodę
  •  remont zjazdów do posesji, zatok autobusowych i umocowań skarp
  • uporządkowanie przydrożnej zieleni oraz regulacja poboczy i renowacja przydrożnych rowów
  • odnowienie studzienek, pokryw, zaworów itp.
  • wymiana oznakowania drogowego

Szerokie drogi

Wykonawca w ramach inwestycji pokryje drogę asfaltem, zjazdy, chodniki i zatoki autobusowe ułoży z kostki. Jezdnia w najwęższym miejscu zgodnie z dokumentacją musi mieć minimalnie 6 metrów, a zjazdy 3 metry szerokości. Samochody nową nawierzchnią pojadą z prędkością nie większą niż 40 km/h. Dla pieszych przewidziano chodniki przynajmniej 2-metrowej szerokości. Kolor kostki będzie podobny do innych tego typu nawierzchni w gminie.

Będą wyburzenia?

Powiat chce zrealizować zamówienie z uwzględnieniem aspektów środowiskowych, społecznych, innowacyjnych i etycznych. Wykonawca w projekcie musi uwzględnić przebieg istniejących sieci: teletechnicznej, wodociągowej i energetycznej. Przez remontowany odcinek przechodzą też linie niskiego napięcia.

Inwestycja ma być przeprowadzona w sposób niewymagający przestawiania ogrodzeń i wycinki drzew. Istniejące napowierzchne hydranty zostaną zastąpione podziemnymi. Niestety dodatkowym kosztem będzie przebudowa istniejących słupów energetycznych i sieci teletechnicznych.

Budowa z poszanowaniem zieleni

Dokumentacja projektowa ze szczególną dbałością uwzględnia postępowanie przy działaniach budowlanych mogących naruszyć bryły korzeniowe drzew. W takich przypadkach wykopy będzie trzeba prowadzić ręcznie, aby nie uszkodzić korzeni. Zaleca się też aby prace w obrębie rzutu korony drzew były prowadzone w czasie zimowego spoczynku drzew (z wyłączeniem mrozów). W innych przypadkach należy do minimum ograniczyć straty w wilgoci zabezpieczając korzenia matami zwilżanymi wodą. Chodzi tu o ochronę drzew przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zniszczone trawniki w trakcie układania nawierzchni zostaną zrekultywowane.

 

 

Kryteria oceny ofert i terminy

Najważniejszym kryterium jest cena i jakość. Drugim oferta serwisowa, pomoc techniczna, warunki dostawy i okres realizacji. Trzecim jest okres udzielenia gwarancji. Proces zakupowy prowadzony jest w pełni cyfrowo za pośrednictwem portalu platformazakupowa.pl. Starostwo powiatowe odpowiedzialne za tę inwestycję czeka na oferentów do 19 września. Od momentu wejścia na teren bodowy inwestor będzie mieć 56 dni na zrealizowanie inwestycji.