29 września w Serocku odbyła się LIV sesja Rady Miejskiej. W czasie spotkania zaakceptowano nadanie nowych nazw ulicom znajdującym się na terenie gminy Serock. Zmiany obejmują ulice w Jachrance, Nowej Wsi i Serocku.
Podczas sesji zdecydowano, że kilka ulic znajdujących się na terenie gminy Serock otrzyma nowe nazwy. Będą to ulice w Jachrance, Nowej Wsi oraz samym Serocku. Nowe nazwy zostaną nadane na wnioski właścicieli posesji mieszkających przy danych ulicach.
Ulica Tony’ego Halika
Tony Halik urodził w 1921 roku w Toruniu. Był polskim podróżnikiem, pisarzem i dziennikarzem. Razem z żoną prowadził programy telewizyjne o tematyce podróżniczej. Zrealizowanych zostało około 400 filmów dokumentalnych. W ciągu swojego życia napisał 13 książek, jako dziennikarz pisał artykuły do gazet, był współtwórcą komputerowej Encyklopedii Świata. Odznaczony został Krzyżem Wojennym za działania prowadzone w czasie II wojny światowej. Później przez ponad 30 lat był korespondentem NBC. Tony Halik zmarł po długiej chorobie w 1998 roku, został pochowany na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.
Ulica, która otrzyma nową nazwę, jest równoległa do ulicy Wyzwolenia i znajduje się przy ulicy Radziwiłła. Z wnioskiem o nadanie drodze nazwy ul. Tony’ego Halika wystąpił korzystający z tej drogi. W gminie Serock nie występuje ulica o podanej nazwie, w związku z tym po uzyskaniu pisemnej zgody właścicieli terenów, na których znajduje się ulica nowa nazwa została zaakceptowana.
Ulica Czesława Centkiewicza
Czesław Centkiewicz urodził się w 1904 roku w Warszawie. Był polskim pisarzem, reportażystą i podróżnikiem. Wraz z żoną pisał książki poświęcone terenom podbiegunowym („Anaruk, chłopiec z Grenlandii” czy „Osaczeni wielki chłodem”). Kierował pierwszą polską wyprawą polarną na Wyspę Niedźwiedzią. Centkiewicz był także autorem prac naukowych z zakresu radiometeorologii i elektrotechniki. Pracował w Obserwatorium Aerologicznym Państwowego Instytutu Meteorologicznego w Legionowie. Zmarł w 1996 roku w Warszawie. W 2012 roku otrzymał pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Miasta Legionowo.
Droga, która otrzyma nazwę Czesława Centkiewicza jest równoległa do ulicy Wyzwolenia i znajduje się za ulicą niebawem nazwaną Tony’ego Halika, ona także znajduje się przy ulicy Radziwiłła. Z propozycją nadania ulicy nazwy Czesława Centkiewicza wystąpił jej użytkownik. Tak jak w poprzednim przypadku, właściciele działek, na których ulica jest zlokalizowana wyrazili zgodę na nadanie takiej nazwy i została ona zatwierdzona.
Ulica Mikołaja Reja
Mikołaj Rej urodził się w 1505 w Żurawnie pod Haliczem. Był polskim poetą i prozaikiem okresu renesansu, tłumaczem i teologiem ewangelickim. Jako pierwszy pisał wyłącznie w języku polskim. Założył miasteczka Rejowiec i Oksza. Wielokrotnie zostawał posłem na sejm. Autor takich dzieł jak: „Krótka rozprawa między trzema osobami: Panem, Wójtem i Plebanem”, „Kupiec” czy zbioru epigramatów „Zwierzyniec”.
O nadanie nazwy Mikołaja Reja wystąpili właściciele działek i współwłaściciele drogi, która znajduje się między ulicą Warszawską a Wyzwolenia i jest równoległa do ulicy Słowackiego. W spisie ulic na terenie gminy Serock nie występuje zaproponowana nazwa, właściciele działek zgodzili się na taką propozycję i ulica otrzymała nazwę po polskim poecie.
Ulica Dosińska
Z wnioskiem o nadanie nazwy ulica Dosińska wystąpił jeden z właścicieli nieruchomości przyległych do przedmiotowej drogi. Ulica znajduje się w Jachrance zaraz za skrzyżowaniem ulicy Wspólnej z Zegrzyńską i krzyżuje się m.in. z ulicą Jasną. Droga prowadzi do wsi Dosin, prawdopodobnie stąd wzięła się propozycja nazwy. Dwie osoby, z osiemdziesięciu trzech mieszkających przy ulicy, zaakceptowały nazwę, pozostałe osoby nie wyraziły swojego zdania w tej kwestii. W związku z tym droga otrzymała nową nazwę.
Kiedyś ulica Rozległa, teraz ulica Ogrody
Uchwałą z dnia 31 lipca nadano drodze w Nowej Wsi nazwę ulica Rozległa. Nowa nazwa nie spodobała się mieszkańcom ulicy, dlatego do UM trafił wniosek podpisany przez 50 osób z prośbą o zmianę nazwy ulicy z Rozległej na Ogrody. Mieszkańcy uzasadniają swoją propozycję tym, że zgodnie z miejscową tradycją tereny, na których znajduje się ulica nazywane były przez miejscową ludność właśnie Ogrody.