Serock. Uwaga! Woda z wodociągu Serock-Pułtuska niezdatna do spożycia. W wodzie stwierdzono obecność bakterii coli

Komentowanie wyłączone
woda-kran-foter

fot. Steve A Johnson via Foter.com / CC BY

We wtorek (10 maja) popołudniu Sanepid w Legionowie poinformował w komunikacie, że woda z wodociągu przy ul. Pułtuskiej jest niezdatna do spożycia z powodu pojawienia się bakterii z grupy coli i Escherichia coli. Miejsko-Gminny Zakład Wodociągowy wyłączył stację wodociągową Serock-Pułtuska i prowadzi obecnie działania zmierzające do usunięcia wykrytych bakterii z powyższej stacji wodociągowej.

 

 

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu przy ul. Pułtuskiej w Serocku, zaopatrującego w wodę następujące ulice: ul. Pułtuska od nr. 1 do nr. 63, ul. Sadowa, ul. Oleńki, ul. Polna od nr. 1 do nr. 49, ul. Bolesława Chrobrego, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Władysława Łokietka, ul. Bolesława Śmiałego w Serocku w powiecie legionowskim, stwierdzono obecność bakterii grupy coli i Escherichia coli. – poinformowała w komunikacie Sylwia Patejuk, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

 

 

Jak dodaje Sanepid w Legionowie woda z powyższego wodociągu jest nieprzydatna do spożycia i może być używana wyłącznie do prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Miejsko-Gminny Zakład Wodociągowy w Serocku prowadzi działania mające na celu usunąć wykryte bakterie z wodociągu

– Miejsko-Gminny Zakład Wodociągowy wyłączył stację wodociągową Serock-Pułtuska i podjął czynności doprowadzające jakość wody pod względem bakteriologicznym do wymogów obowiązującego rozporządzenia. Obecnie woda do odbiorców podawana jest z wodociągu Serock-Nasielska. Stacja wodociągowa Serock-Pułtuska wznowi produkcję wody dopiero po pozytywnych badaniach wody, o czym poinformuję stosownym komunikatem. – poinformował dyrektor Miejsko-Gminnego Zakładu Wodociągowego w Serocku.

Bakterie E. coli

Bakterie E.coli są w stanie wywoływać wiele groźnych chorób oraz infekcji. Skażonej wody nie wolno pić, myć nią warzyw, owoców, używać do gotowania dań i napojów. Nie może być stosowana nawet jako woda do użytku. Wśród najczęściej występujących objawów zatruciem bakteriami E. coli można wymienić: wymioty, biegunkę, bardzo silne skurcze brzucha i wysoką temperaturę. Na problemy jest narażony również układ moczowy (m.in. zapalenie cewki moczowej i zapalenie pęcherza).