Nadkomisarz Renata Gostkowska – Maczuga od poniedziałku, 24 marca br., jest nowym Komendantem Komisariatu Policji (KP) w Wieliszewie. Jest zastępcą został starszy aspirant Krzysztof Rokicki. Nowe kierownictwo KP w Wieliszewie w swoje obowiązki oficjalnie wprowadzone zostało przez nadkomisarza Pawła Piaseckiego, Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie.
Prawniczka z doświadczeniem wykładowcy
35-letnia nadkom. Renata Gostkowska – Maczuga, „podwójna” absolwentka prawa na uniwersytetach warszawskim i białostockim swą służbę w policji pełni od blisko 15 lat. Zanim została szefową KP w Wieliszewie, pracowała w strukturach policji m. in. jako kierowniczka Zespołu ds. Nieletnich i Patologii w KP W-wa Białołęka i zastępca Naczelnika Sekcji Prewencji w KP W-wa Wawer. Szefostwo w KP w Wieliszewie objęła tuż po tym, jak 23 marca br. zakończyła służbę na stanowisku wiceszefowej KP w Zielonce. Funkcję tę pełniła przez blisko 5 lat, od 15 czerwca 2009r. Nadkom. Renata Gostkowska – Maczuga, jako pracownik Zakładu Służby Prewencyjnej wykładała również w legionowskim Centrum Szkolenia Policji (CSP).
Nowy zastępca komendanta
42-letni st. asp. Krzysztof Rokicki pracę w strukturach krajowej policji rozpoczął blisko 20 lat temu, w 1995r. Zanim 17 marca br. został Zastępcą Komendanta KP w Wieliszewie, pracował m. in. w KP w Jabłonnie i w Wieliszewie oraz był szefem kryminalnych w KP w Nieporęcie.
Afera w wieliszewskiej drogówce
Od czasu afery związanej z aresztowaniem 6 policjantów z KP w Wieliszewie, podejrzanych o branie łapówek od sprawców wykroczeń drogowych, nadkom. Paweł Piasecki, Komendant Powiatowy Policji w Legionowie zmienił samą organizację pracy na posterunku. Do czasu wyłonienia nowych szefów komisariatu, na stanowiska których ogłoszono nowy konkurs, funkcję szefowej komisariatu pełniła podinsp. Małgorzata Witkowska, zaś jej zastępcy st. asp. Krzysztof Rokicki.
Mieli wysokie wymagania
O stanowisko szefa KP w Wieliszewie walczyło aż 5 kandydatów. Wymagania stawiane przed kandydatami były dość wysokie. Oprócz wykształcenia wyższego z zakresu organizacji i zarządzania zasobami ludzkimi, minimum 10-letniego stażu pracy w strukturach krajowych policji, w tym 3-letniego na stanowiskach kierowniczych, kandydaci musieli wykazać się dodatkowo 3-letnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć dydaktycznych jako „nauczyciel stowarzyszony” oraz posiadaniem odpowiednich upoważnień do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „ściśle tajne”. Kandydaci walczący o tę posadę, oprócz tradycyjnie wymaganych dokumentów np. potwierdzających przebieg ich kariery zawodowej, do 4 lutego br. musieli przedstawić na piśmie również osobistą koncepcję pracy na stanowisku szefa KP w Wieliszewie.