Mazowiecki Szpital Onkologiczny (MSO) Wieliszewie znalazł się w 2013r. w czołówce ogólnopolskich placówek onkologicznych najprzyjaźniejszych pacjentom. Za kompleksowe leczenie onkologiczne zajął on bowiem drugie miejsce w jednej z 5 kategorii plebiscytu „Rak. To się leczy!”, przeprowadzonego w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej, zachęcającej Polaków do badań profilaktycznych.
Czas goni nas…
– Znalezienie się w gronie ścisłych laureatów plebiscytu oznacza, iż docenili Państwo nasze starania stworzenia placówki przyjaznej pacjentowi onkologicznemu. Państwa satysfakcja oraz osiągnięty wynik jest dla nas dodatkową motywacją do ciągłego podnoszenia jakości udzielanych świadczeń, standardów opieki oraz komfortu leczenia – tak dziękowała za to wyróżnienie Justyna Świeżek, prezes Krajowej Fundacji Medycznej (KFM), prowadzącej wieliszewską placówkę. Zdaniem Świeżek MSO stosuje zasadę ,,chory na raka nie może czekać”, zapewniając pacjentom bezzwłoczne i nielimitowane rozpoczęcie leczenia. W onkologii to właśnie czas ma decydujące znaczenie.
Obalają stereotyp „Rak to wyrok”
Ogólnopolska kampania „Rak. To się leczy!” miała zachęcić pacjentów do badań profilaktycznych i w przyjazny sposób pokazać im, że rak jest wyleczalny pod warunkiem jego wczesnego wykrycia. Organizatorem tej cyklicznie przeprowadzanej ogólnopolskiej akcji są m. in. fundacja Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych (PKPO), łącznie zrzeszająca nieco ponad 80 tys. pacjentów onkologicznych, „CAE Agency”, agencja marketingowa specjalizująca się głównie w kreacji i koordynacji kampanii społecznych, „Fama PR”, agencja public relations oraz jedna z największych i zarazem najstarszych polskich agencji impresaryjno-koncertowych „Musicart”.
Finaliści plebiscytu „Rak. To się leczy!” nagrodzeni
Do tegorocznego plebiscytu „Rak. To się leczy!” zgłoszono ponad 260 nominacji, a na półfinalistów aż w 5 kategoriach oddano prawie 12 tys. głosów. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbyło się 3 kwietnia br. w stołecznym Teatrze „Capitol”. W 2013r. w kategorii „Oddział/szpital onkologiczny najbardziej przyjazny pacjentom”, w której wieliszewski szpital onkologiczny stanął na podium, lepsza od niego okazała się wiodąca nawet w Europie, Klinika Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w stołecznym Centrum Onkologii.
Nagrody wręczono aż w 5 kategoriach!
W 2013r. „Człowiekiem najbardziej zaangażowanym w walkę z rakiem” okazała się dr n. med. Aleksandra Ciałkowska-Rysz, konsultantka krajowa w dziedzinie medycyny paliatywnej, „Człowiekiem niosącym nadzieję” Joanna Zielewska, pielęgniarka z wykształcenia i powołania, na co dzień współpracująca łódzką fundacją „Kocham Życie”, zaś „Dziennikarzem najbardziej zaangażowanym w edukację onkologiczną” Krzysztof Michalski, dziennikarz radiowy i telewizyjny, od 30 lat zajmujący się popularyzacją nauki i medycyny. Z kolei wśród wszystkich krajowych kampanii społecznych na rzecz walki z rakiem zorganizowanych w 2013r., laureatką została akcja „Dotknij Piersi” autorstwa studentów Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku, której celem było zwiększenie wiedzy mieszkanek Pomorza na temat raka piersi.