Wieliszew. Paweł Kownacki zawalczy o reelekcję. Kto chce być radnym z jego komitetu?

kww Pawła Kownackiego1

KWW Pawła Kownackiego, fot. Paweł Kownacki Facebook

Paweł Kownacki, będący wójtem gminy Wieliszew już od 14 lat w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia 2024 r. będzie ubiegał się o reelekcję. Kandydat utworzył swój własny komitet wyborczy, w którym znalazły się osoby ubiegające się o mandat radnego. Ujawniamy ich nazwiska. Większych niespodzianek nie ma.

Konwencja wyborcza

W sobotę, 9 marca 2024 r. w hali sportowej w Wieliszewie odbyła się konwencja programowa Komitetu Wyborczego Wyborców (KWW) Pawła Kownackiego. Podczas spotkania już oficjalnie ogłoszono, że wieloletni wójt tej gminy, Paweł Kownacki w wyborach samorządowych, które odbędą się wiosną 2024 r. będzie ubiegał się o kolejną reelekcję.

 

 

Program wyborczy

Społecznicy i samorządowcy skupieni w KWW Pawła Kownackiego ujawnili cele, które zrealizują, jeśli uda im się wygrać kwietniowe wybory samorządowe. – Rozwój gminnych placówek edukacyjnych, infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej i drogowej, czy też zwiększenie dostępności transportu publicznego dla wieliszewian – to najważniejsze z tych ogólnych postulatów, które w dalszej części tego spotkania uszczegółowiono.

Rozwój gminnej infrastruktury drogowej przejawiający się w m. in.

  • budowie nowych dróg, rond i chodników oraz ich nowoczesnym oświetleniu;
  • remoncie ścieżki rowerowej biegnącej od wieliszewskiego magistratu do stacji kolejowej Wieliszew Centrum;
  • budowie ścieżki rowerowej na wale przeciwpowodziowym na odcinku od Zegrza Południowego do zapory w Dębem;
  • poprawie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej, Bagiennej i Nowodworskiej;
  • przebudowie ulicy Kościelnej w Wieliszewie;
  • modernizacji ulicy Akacjowej w Michałowie-Reginowie;
  • wytyczeniu nowej trasy olszynki grochowskiej.

Rozwój gminnej infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej przejawiający się w m.in.

  • budowie sieci kanalizacji w Michałowie-Reginowie, Krubinie, Łajskach oraz w rejonie ulic Polnej, Magnolii i Spokojnej w Wieliszewie;
  • budowie wodociągów w środkowej części gminy Wieliszew;
  • rozwiązanie problemów kanalizacji na osiedlu Silikaty w Michałowie-Reginowie oraz osiedla zlokalizowanego przy ulicy Pałacowej w Górze.

Rozwój gminnych placówek edukacyjnych ma się przejawiać w m. in.:

  • rozbudowie podstawówki w Skrzeszewie;
  • rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieliszewie;
  • budowie przedszkola w Michałowie-Reginowie;
  • budowie sali gimnastycznej w Olszewnicy Starej;
  • budowie nowych boisk przy publicznych szkołach;
  • rozszerzeniu oferty zajęć dodatkowych pozalekcyjnych w publicznych placówkach oświatowych.

Rozwój transportu publicznego na terenie gminy Wieliszew ma się przejawiać w m.in.:

  • budowie parkingu przy stacji kolejowej Wieliszew Centrum;
  • uruchomieniu nowych autobusów łączących stacje kolejowe Wieliszew Centrum i PKP Janówek z pozostałymi miejscowościami położonymi w gminie Wieliszew;
  • uruchomieniu bezpłatnej komunikacji na poziomie całego powiatu legionowskiego.

Rozwój oferty rekreacyjnej na terenie gminy Wieliszew ma się przejawiać w m.in.:

  • dalszej rozbudowie Parku Świętojańskiego w Wieliszewie;
  • rewitalizacji Jeziora Wieliszewskiego;
  • rewitalizacji terenu przylegającego do Urzędu Gminy (UG) w Wieliszewie;
  • stworzeniu użytku ekologicznego Doliny Dolnej Narwi, co ma zablokować budowę linii szybkiej kolei.

 

Poniżej publikujemy kompletne listy kandydatów KWW Pawła Kownackiego na radnych do Rady Gminy Wieliszew.

Okręg wyborczy nr 1 obejmujący swoim zasięgiem takie miejscowości jak Janówek Pierwszy, Górę i Krubin.

Grzegorz Bieńkowski, wieloletni wieliszewski radny.

Okręg wyborczy nr 2 obejmujący swoim zasięgiem część miejscowości Olszewnica Stara i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: Baśniową, Blisko Natury, Brzozowe Wzgórza, Cichą, Cichy Zakątek, Długą (strona parzysta od nr 2 do końca), Jasną, Jutrzenki, Krajobrazową, Księżycową, Leśny Jar, Malowniczą, Miodową, Pejzażową, Polną (strona parzysta od nr 28 do końca, strona nieparzysta od nr 37 do końca), Promienną, Rodzinną, Sielską, Sosnowe Zacisze, Spokojną Przystań, Tęczową, Wiejską (strona parzysta od nr 2 do końca, strona nieparzysta od 1 do 27), Widok i Wrzosowe Ogrody.

Anna Buczek, pracownik samorządowy miasta stołecznego Warszawy, pedagog specjalny, socjoterapeuta.

Okręg wyborczy nr 3 obejmujący swoim zasięgiem część miejscowości Olszewnica Stara i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: Długą (strona nieparzysta od nr 1 do końca), Jałowcową, Jaśminową, Franciszka Karpińskiego, Kwiatową, Lawendową, Leśną, Lotniczą, Małą, Marysieńki, Adama Naruszewicza, Juliana Ursyna Niemcewicza, Ogrodową, Polną (strona parzysta od numeru 2 do nr 26, strona nieparzysta od nr 13 do nr 35), Prostą, Słoneczną Polanę, gen. dyw. Witolda Urbanowicza, Warszawską, Wiejską (strona nieparzysta od nr 29 do końca), Wojska Polskiego oraz Zorzy.

Danuta Wrzesińska, wieloletnia wieliszewska radna, pedagożka.

Okręg wyborczy nr 4 obejmujący swoim zasięgiem takie miejscowości jak Olszewnica Nowa i Kałuszyn.

Bartłomiej Trzaskoma, wieliszewski radny, strażak, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Kałuszynie.

Okręg wyborczy nr 5 obejmujący swoim zasięgiem część miejscowości Skrzeszew i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: Anielską, Brygady Pościgowej, Cedrową, Cisową, Cyprysową, Juliana Fałata, Familijną, Zdzisława Grocholskiego, Jodłową, Kościelną (od numeru 1 do 45 nieparzyste, od numeru 2 do 54 parzyste, od numeru 47a do numeru 93 nieparzyste, od numeru 56 do numeru 114A parzyste), Krótką, Leśną, Łagodną, Nowodworską, Polną, Rozwojową, Różaną, Senną, Sielankową, Spokojną, Szkolną, Świerkową, Jana Brzechwy, Józefa Chełmońskiego oraz Kwitnącą.

Dorota Sarna, wieliszewska radna, przewodnicząca rady rodziców w podstawówce w Skrzeszewie.

Okręg wyborczy nr 6 obejmujący swoim zasięgiem miejscowości takie jak Komornica, Poddębie, Sikory i Topolina oraz część miejscowości Skrzeszew i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: Bagienną, Dojazdową, Górną, Graniczną, Janiny, Juliusza Słowackiego, Kościelną (od numeru 95 do numeru 173 nieparzyste, od numeru 116 do numeru 156 parzyste), Łączną, Mikołaja Reja, Nasielską, Olszankową, Partyzantów, Polanę Klucz, Ptasi Azyl, Spacerową, Turystyczną oraz Wczasową.

Dorota Trzaskoma, wieliszewska radna.

Okręg wyborczy nr 7 obejmujący swoim zasięgiem część miejscowości Wieliszew i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: 600-lecia, Bobrową, Chmielną, Wiktora Dziarskiego, Jaśminową, Mirabelki, Modlińską (strona parzysta nr od 166 do końca, strona nieparzysta nr od 159 do końca), Poniatówkę, Józefa Przedpełskiego, Ptasią, kapitana Stanisława Konstantego Sadkowskiego, Spokojną, Józefa Truszczyńskiego, Wiśniową, Zacisze oraz Żabią.

Jacek Kuciński, wieloletni wieliszewski radny

Okręg wyborczy nr 8 obejmujący swoim zasięgiem część miejscowości Wieliszew i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: Baśniową, Dębową, Flisaków, Górki, Jarzębinową, Jeziorną, Konwaliową, Lawendową, Leśną, Łąkową, Magnolii, Miętową, Niepodległości, Różaną, Sasankową, Sosnową, Spacerową, Storczyków, Świerkową, Świętojańską, Willową oraz Żurawią.

Łukasz Miętek, wieloletni wieliszewski radny, prezes OSP Wieliszew.

Okręg wyborczy nr 9 obejmujący swoim zasięgiem część miejscowości Wieliszew i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: Magnacką, Modlińską (strona nieparzysta od numeru 137 do 157, strona parzysta od numeru 106A do 164G), księdza Jerzego Popiełuszki, Słoneczną, Wesołą oraz Żytnią.

Krystyna Wesołowska, wieliszewska radna.

Okręg wyborczy nr 10 obejmujący swoim zasięgiem część miejscowości Wieliszew i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: Aleję Solidarności (strona parzysta nr 70 i strona parzysta nr 70A, strona nieparzysta nr od 11 do końca), Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (strona parzysta od nr 2 do końca), Królewską, Krótką, Książęcą, Janusza Kusocińskiego, Modlińską (strona nieparzysta nr od 31 do nr 135C, strona parzysta nr od 2 do 98A), Myśliwską oraz Poprzeczną.

Grażyna Kwiatkowska, wieloletnia wieliszewska radna, pielęgniarka.

Okręg wyborczy nr 11 obejmujący swoim zasięgiem część miejscowości Wieliszew i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: Aleję Solidarności (strona parzysta nr od 2 do nr 68A i strona nieparzysta nr 9), Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (strona nieparzysta od nr 1 do końca), Cichą, Daliową, Deszczową, Barbary Drapczyńskiej, Familijną, porucznika Ryszarda Gubały, Kościelną, Krystyny Krahelskiej, Marszałkowską, Miłą, Modlińską nr 7, Ogrodową, Podgórną, Pogodną, Polną, Prezydencką, Radosną, Senatorską, Warszawską, Wiosenną, Wrzosową, Jerzego Zagórskiego oraz Złotą.

Rafał Donarski, wieliszewski radny.

Okręg wyborczy nr 12 obejmujący swoim zasięgiem część miejscowość Łajski i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: Aleję Róż, Białobłocką, Bukową, Choinową, Fryderyka Chopina,Władysława Sikorskiego (od numeru 2 do końca parzyste), Grzybową, Gwiaździstą, Kasztanową, Klonową, Kolejową (od numeru 12 do numeru 200), Konwaliową, Leśną, Leszczynową, Lipową, Modrzewiową, Nowodworską (od numeru 89 do końca nieparzyste, od numeru 92 do końca parzyste), Paprociową, Polną, Przemysłową, Przylesie, Stanisława Moniuszki, Suwalną, Topolową (od numeru 2 do końca parzyste), Wierzbową, Henryka Wieniawskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Burzową, Gościnną, Malinową, Sadową, Szarych Szeregów, Szczęśliwą oraz Augusta Potockiego.

Jan Sołtys, wieloletni wieliszewski radny.

Okręg wyborczy nr 13 obejmujący swoim zasięgiem część miejscowość Łajski i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: Akacjową, Brzozową, Fabryczną, generała Władysława Sikorskiego (od numeru 1 do końca nieparzyste, od numeru 1 do numeru 11), Kościelną, Krótką, Nowodworską (od numeru 1 do numeru 87 nieparzyste, od numeru 2 do 90 parzyste), Piaskową, Pogodną, Słoneczną, Szkolną, Topolową (od numeru 1 do końca nieparzyste), Familijną oraz Serdeczną.

Artur Miętek, wieloletni wieliszewski radny.

Okręg wyborczy nr 14 obejmujący swoim zasięgiem część miejscowości Michałów-Reginów i następujące ulice znajdujące się w tej miejscowości: Akacjową, Boczną, Brzozową, Cichą, Długą, Dworkową, Główną, Krótką, Nowodworską, Ogrodową, Osiedlową, Prostą, Sosnową, Wodociągową, Wrzosową oraz Przytulną.

Renata Gostkowska-Maczuga, wieliszewska radna, komendantka Komisariatu Policji w Wieliszewie w 2014 r.

W okręgu wyborczym nr 15, obejmującym pozostałą część miejscowości Michałów-Reginów, KWW Pawła Kownackiego nie wystawił żadnego kandydata na radnego.

Paweł Kownacki, czyli wójt z 14-letnim stażem

46-letni Paweł Kownacki jest wójtem gminy Wieliszew od 2010 r. Wcześniej w latach 2006-2010 był radnym powiatowym. W ostatnich wyborach samorządowych tj. w tych przeprowadzonych w 2018 r. Paweł Kownacki startował ze swojego własnego komitetu wyborczego. Zagłosowało wówczas na niego blisko 4,9 tysiąca wyborców, co przełożyło się na 78,55 procent poparcia. W zbliżających się wyborach samorządowych, Paweł Kownacki będzie ubiegał się o reelekcję również ze swojego komitetu wyborczego tj. z Komitetu Wyborczego Wyborców Pawła Kownackiego. Paweł Kownacki jest żonaty i ma dwóch synów.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 24

  1. Kupa nierobów i krętaczy z wójtem na czele ale teraz im podziękujemy dość mydlenia oczu

  2. O chetnie bym go widzial na fotelu burmistrza w Serocku.Naprawde nie macie co narzekać w Wieliszewie wiem co mowie bylem mieszkancem ten gminy a teraz mieszkam w gminie Serock.Tu same szambiary i syf wszedzie.

  3. Czy to ten najbardziej urodziwy, mały, łysy w okularach?
    PS. Zupełnie jak Jarek Ch., zawsze 3 x Naj.😉, choć rzeczywistość to brutalnie weryfikuje.

    • Ale przecież Golden już 2x okazał się Naj, może się uda po raz trzeci. Rzeczywistość to zweryfikuje 🙂

      • (oczywiście rzeczywistości trzeba pomagać, wspierać – jak tylko się da)

    • Wyborcy lubią być oszukiwani. Nieprawdaż? A z niego taki „Golden”, jak z koziej d.t.🤠

    • Tym razem Golden Golibroda polegnie. PrzyMrozek zamrozi mu jego malutkie kohones.😉

      • Nawet jeśli, to z pewnością pozostawi wspaniałą reprezentację w radzie gminy. Oni będą kontynuowali jego dzieło. Aż do ostatecznego zwycięstwa.

        • (Uprzejmie przepraszam pana wójta Wieliszewa za te wtręty „nie na temat” pod artykułem prezentującym jego dream-team. Dałem się podpuścić znanemu jabłonowskiemu indywiduum, płatnemu propagandziście Leśnikowi24. Już nie będę. Pozdrowienia dla Szanownej M.)

  4. Dzieło??? 🤪🤣😂🤣

  5. Lenin wiecznie żywy

  6. Szanowni niezadowoleni Państwo. Mieliście całą drugą kadencję Pana Wójta, aby wyłonić spośród siebie kandydata, który przejmie trud sprawowania władzy. Rozumiem, że Ci wszyscy Państwo krytykujący sposób rządzenia gminą jesteście w niej zameldowani i 7 kwietnia będziecie mogli wpłynąć na wybór władz samorządowych.
    Nie zawsze zgadzam się z decyzjami Pana Wójta, ale do oceny niezbędne jest poznanie wszystkich uwarunkowań, które miały wpływ na daną decyzję.
    Przypominam, że samorząd lokalny niestety jest znacznie uzależniony od tego co stworzą na Wiejskiej w Warszawie

  7. Największą zbrodnią samorządu lokalnego na mieszkańcach była likwidacja rezerwy pod Trasę Mostową, ale to Muniak i Grabiec zaczęli i teraz za to wszyscy konsekwencje poniosą. Nowy Wójt mógł jednak wykazać się trochę bardziej perspektywicznym myśleniem i kwestię infrastruktury drogowej potraktować priorytetowo. Natężenie ruchu tylko się zwiększa plus dochodzi tranzyt z NDM i gmin ościennych. Dla Jabłonny most do Łomianek i dowiązanie do S7 powinien być priorytetem.

  8. Kto zapłacił za wynajęcie hali na konwencję wyborczą wójta?

    • Oj tam, w końcu hala jest gminna.

  9. Znowu ułomność jednomandatowych okręgów wyborczych doprowadzi do obsadzenia 100% miejsc w radzie gminy przez klakierów obecnego wójta.

  10. Jaki program? Główny program to dogęszczanie zabudowy. Wieliszew stał się typową sypialnią. Śpimy tu a robimy w warszawce. Kupiliśmy tu mieszkania i domy bo nas nie stać na warszawkę.

    • Szkoda mi Was, że nie macie toalet i musicie „robić w warszawce”.😉

    • O właśnie widać kto się do gminy zaczął sprowadzać do bloczydeł i klonów – sfrustrowana, zakredytowana pod korek biedota, która by chciała w apartamencie na Złotej mieszkać. Tymczasem zdecydowana większość mieszkańców, co indywidualne domy budowała – budowała, bo tu chciała. I są kompletnie ignorowani prze Wójta na rzecz właśnie takiej sypialnianej biedoty spod Białegostoku, której wisi gdzie mieszka, ważne żeby tanio było. Na efekty długo nie trzeba będzie czekać jak się slumsy zacznął robić. Jeszcze niech się trochę negatywów pojawi.

  11. A Kownacka do rady powiatu. Co dwa ryje przy państwowym korycie to nie jeden.

  12. Ja chciałem podziękować naszemu wodzowi Kownasiowi bo przecież jest za co:
    -dziekuje że musiałem wg prawa zostawić 80 procent zielonej działki aby na tej samej ulicy deweloperka postawiła mini bloki gdzie te przepisy już nie obowiazują i gdzie będzie zaludnienie jak w Chinach
    -dziekuje za ściezki rowerowe gdzie co sto metrów są pasy i trzeba wg przepisów zsiadać z roweru, super organizacja ruchu
    -dziekuje za te obiecane policjanty leżące żeby te towarzystwo co sypialnie sobie z osiedla domków jednorodzinnych z mini blokami w środku hurtem zrobili, mogło szybciej jeździć w tą i spowrotem narażając nas mieszkańców na potrącenie
    -za to wszystko obiecane na co połowy z nas nie będzie stać na emeryturze o ile jej dożyjemy

  13. Zapomniałem dopisać dziekują Katarzyna i Dariusz

    Za budowanie dużych bloków i małych bloków i za to że się z osiedli domków jednorodzinnych robi na siłę działki z mini kamienicami sypialnie warszawki

    • Jest to ubogacenie kulturowe. Z zasady zamożniejszą i często bardziej wykształconą część społeczeństwa ubogaca się biedotą ze slumsów zwanych blokami, które to slumsy powinny być budowane W MIEŚCIE, a nie na wsiach. Dzięki temu mamy w praktyce emnację zasady każdemu równo, każdemu gufno. Bloczydeł, klonów łanów i szeregówek będzie coraz więcej, bo większość ziemi została wykupiona przez deweloperów. W powiecie obrót indywidualnymi działkami jest prawie śladowy i wyraźnie mniejszy niż w innych powiatach okołowarszawskich – ciekawe czemu? Ja, gdybym drugi raz miał się budować, zdecydowanie wybrałbym zachodnią stronę Wisły, w ostateczności pow. wołomiński lub otwocki.

  14. Od lat te same osoby w radzie gminy przyklaskujące jak barany jaśnie wielmożnemu panu wójtowi, który robi co chce.

Dodaj komentarz