41-letnia Katarzyna M. swoją przejażdżkę na podwójnym gazie zakończyła w przydrożnym rowie. Kierowany przez nią peugeot leżał na dachu przy ulicy Nowodworskiej we wsi Góra, zaś będąca pod wpływem alkoholu kobieta została w nim zakleszczona.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w nocy z soboty na niedzielę (29 kwietnia br.) przy drodze wojewódzkiej nr 631 (DW 631) we wsi Góra w gminie Wieliszew. – Dwie osoby podróżujące ulicą Nowodworską w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego zauważyły jak jadący z przeciwnego kierunku peugeot zjechał na przeciwległy pas ruchu. Samochód zatrzymał się w przydrożnym rowie na dachu, a kierująca nim kobieta była zakleszczona wewnątrz pojazdu. Świadkowie zdarzenia natychmiast pospieszyli na pomoc i wezwali na miejsce służby ratunkowe – mówi komisarz Jarosław Florczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Legionowie.
Uwieziona w stojącym na dachu peugeocie
– Z ustaleń służb medycznych wynikało, że kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń ciała i nie wymagała pobytu w szpitalu – uspokaja rzecznik prasowy lokalnej policji. Strażacy zajęli się likwidacją skutków tej kolizji oraz udrożnieniem drogi.
Piła alkohol
Osobą jadącą w peugeocie okazała się 41-letnia Katarzyna M. – Od kobiety policjanci wyczuwali silny zapach alkoholu. Alkomat wykazał blisko promil w wydychanym przez kobietę powietrzu. Policjanci zatrzymali Katarzynę M. i odebrali jej prawo jazdy. Po czynnościach procesowych 41-latka została zwolniona i przekazana pod opiekę rodziny – informuje komisarz Jarosław Florczak z legionowskiej KPP, dodając zarazem, że 41-latce grozi obecnie kara nawet do 2 lat więzienia.
13 kolizji
Od początku tegorocznej majówki tj. od piątku (27 kwietnia br.) do niedzieli (29 kwietnia br.) na drogach powiatu legionowskiego doszło do 13 kolizji. Na szczęście, nie doszło w tym czasie do żadnego poważnego wypadku. Legionowscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem kierowców na lokalnych drogach prowadząc kontrolno-prewencyjną akcję pod kryptonimem „Bezpieczny weekend”. Powyższe działania potrwają do najbliższej niedzieli (6 maja br.)
Apel policji
– Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest „nieświadoma nietrzeźwość kierującego”. Najczęściej występuje następnego dnia po spożyciu alkoholu. Wstając rano można czuć się dobrze i być przekonanym o swojej trzeźwości. Jednak należy mieć na uwadze, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje dobrej dyspozycji do prowadzenia pojazdu. Wiarygodną metodą na określenie stężenia alkoholu w organizmie jest badanie urządzeniem elektronicznym posiadającym odpowiednią legalizację. Badanie można wykonać w większości komend i komisariatów policji, a także poprosić funkcjonariuszy ruchu drogowego o jego przeprowadzenie – przypomina kierowcom komisarz Jarosław Florczak, rzecznik prasowy KPP w Legionowie. – Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, bądź po użyciu alkoholu lub innego środka odurzającego to nie tylko naruszenie prawa, ale także skrajna nieodpowiedzialność, która może zakończyć się tragicznie. Bądźmy mądrzy przed szkodą, bo skutki nieodpowiedzialności mogą okazać się nieodwracalne – apelując do ich rozumu zarazem.