Wieliszewskie Promyki przez dwa tygodnie występowały w Kolumbii

fot. Zespół Tańca Ludowego Promyki z Wieliszewa

fot. Zespół Tańca Ludowego Promyki z Wieliszewa

Zespół Tańca Ludowego Promyki z Wieliszewa w dniach 1-15 października odwiedził Amerykę Południową a dokładnie zawitał do Kolumbii. Tancerze z powiatu legionowskiego wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym AIFL. Promyki zatańczyły również dla lokalnej Polonii i uczyły innych tancerzy oberka i krakowiaka.

 

 

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny AIFL (Asociación Internacional de Folclor Latinoamericano) odbył się w dniach 1-15 października br. w Kolumbii. W tej dużej międzynarodowej imprezie udział wzięli również tancerze z Zespołu Tańca Ludowego Promyki z Wieliszewa.

 

 

W tych dniach Promyki prezentowały polski folklor podczas licznych koncertów i spotkań, m.in. w La Isla, na wysokości ponad 3000 m n.p.m., a także w miasteczkach Cota i Suesca. W trakcie podróży zespół wystąpił również na Uniwersytecie Świętego Tomasza, gdzie zaprezentował się przed lokalną Polonią oraz zatańczył dla dzieci i młodzieży z Colegio Calasanz.

Promyki z Wieliszewa oprócz udziału w Międzynarodowyn Festiwalu Folklorystycznym AIFL spotkały się m.in. z pracownikami Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kolumbii oraz Chargé d’affaires Panią Reginą Jurkowską. Tancerze z powiatu legionowskiego mieli okazję poznać bliżej bogatą historię i kulturę Kolumbii. Promyki również nie próżnowały w czasie wolnym i uczyły tancerzy z innych krajów naszych rodzimych tańców ludowych prowadząc m.in. warsztaty z oberka czy krakowiaka.

fot. Zespół Tańca Ludowego Promyki z Wieliszewa

Obszerną relację z pobytu wieliszewskich Promyków w Kolumbii można znaleźć na Facebooku Zespołu Tańca Ludowego Promyki z Wieliszewa.

 

Promyki są chlubą gminy Wieliszew i całego powiatu legionowskiego

Zespół Tańca Ludowego “Promyki” jest reprezentacyjną grupą artystyczną gminy Wieliszew. Obecnie we wszystkich jego sekcjach tańczy około 170 osób z Wieliszewa i okolic. Zespół tańczy polskie tańce narodowe, a oprócz tańca na scenie kultywuje również narodowe pieśni i obrzędy ludowe. Zespół powstał w 1998 r. Przez tych ponad 25 lat swojej działalności sięgnął po wiele tytułów mistrzowskich, zarówno w konkursach ogólnopolskich, jak i tych odbywających się na świecie i w Europie.