- To event minęło.
Hanna Zajączkiewicz – sopran Michał Kopyciński – fisharmonia
4 sierpnia 2019 o 19:00 - 20:00
Wydarzenie Nawigacja
Hanna Zajączkiewicz – sopran Michał Kopyciński – fisharmonia
Michał Kopyciński – fisharmonia
4 sierpnia, niedziela, godz. 19.00
kościół Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Legionowo, ul. Piłsudskiego 47
XV Legionowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej
Hanna Zajączkiewicz – sopran
Michał Kopyciński – fisharmonia
PROGRAM
Cesar Franck (1822-1890)
– 5 pieces pour harmonium
– Offertoire
– Petit offertoire
– Duex Versets
– Communion
Sigfried Karg-Elert (1877-1933) – Sonatine G-dur No. 1 op. 14
(Allegro, Largo semplice, Finale. Giojoso e giocoso)
pieśni Stanisława Moniuszki, Siegfrieda Karg-Elerta, Maxa Regera
Hanna Maria Zajączkiewicz przygodę ze śpiewem rozpoczęła w 2001 roku w Chórze Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod dyr. prof. Bożenny Sawickiej, która jako dyrygent i pedagog miała największy wpływ na rozwój muzyczny w jej kolejnych latach.
W 2006 podjęła studia na Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku, w klasie prof. Urszuli Trawińskiej-Moroz. Studiowała również śpiew solowy w Conservatorio Statale di Musica „E.F. Dall`Abaco” w Veronie (Włochy) w klasie prof. Marii Sokolińskiej-Noto. W roku 2011 ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku, w klasie śpiewu solowego prof. Cezarego Szyfmana. Jest również absolwentką Wydziału Lekarskiego UMB (2007) oraz Studiów Doktoranckich UMB przy Klinice Otolaryngologii Dziecięcej UDSK w Białymstoku (2013). Pracuje w Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi USK w Olsztynie. Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Ma w swoim dorobku liczne koncerty zarówno pieśniarskie, oratoryjno-kantatowe, jak i operowe.
Jest laureatką wielu konkursów wokalnych w kraju i za granicą m.in.
– 2010 – I nagroda oraz „Nagroda za Osobowość Sceniczną” w Regionalnym Konkursie Wokalnym Hetmanowej Izabeli Branickiej w Białymstoku,
– 2011 – II miejsce podczas Międzynarodowego Konkursu Giovani Musicisti „Antonio Salieri” w Legnago (Włochy)
– 2012 – II miejsce na 22. Międzynarodowym Konkursie Giovani Musicisti „Citte di Barletta” (Włochy).
– 2014: podczas konkursu Australian Concerto and Vocal Competition zdobyła II miejsce (Austraia)
– W lipcu br. otrzymała III Nagrodę podczas Alion Baltic International Music Competition 2018 (Estonia)
Jako pedagog i konsultant prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu emisji głosu: od 2012 na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina a od 2017 roku w Instytucie Muzyki na Wydziale Sztuki UWM w Olsztynie, jest korepetytorem emisji głosu w Chórze „Cantores Varmienses” przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.
Michał Kopyciński urodził się w Lublinie. W 2016 roku ukończył Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku w klasie organów prof. Jana Bokszczanina. W latach 2016-2017 studiował w Królewskim Konserwatorium w Antwerpii w klasie organów, fisharmonii i kameralistyki prof. Jorisa Verdin. Brał udział w wielu konkursach organowych w kraju i za granicą: wyróżnienie na XXV Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w Rumii, Grand Prix na konkursie „L`Oragno Antico Italiano” w Comunanza we Włoszech. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez profesorów: Jane Parker Smith, Thomasa Trottera (Anglia), Raula Prieto Ramireza (Hiszpania), Ulricha Walthera (Niemcy), Konstantina Volostnova, Alexeya Schmitova (Rosja), Petera van Dijk (Holandia), Maurizio Maffezzoli, Lorenza Ghielmiego (Włochy), Kevina Bowyer?a (Szkocja) i Gary?ego Verkade (Szwecja).
Od 2014 roku sprawuje funkcję Prezesa Fundacji Sono Organi. Jest ponadto dyrektorem artystycznym Świętokrzyskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Lublinie. Od 2018 roku prowadzi zajęcia z fisharmonii w Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku. W swoich zbiorach posiada trzy cenne instrumenty: amerykan?ska? fisharmonię firmy „Estey” z Brattleboro w stanie Vermont z lat 20-tych XX wieku, fisharmonię francuskiej firmy „Alexandre” z 1862 roku oraz fisharmonię niemieckiej firmy „J&P Schiedmayer” z 1873 roku. Prowadzi czynną działalność koncertową w kraju i za granicą (Hiszpania, Niemcy, Włochy, Belgia).