- To event minęło.
Jabłonna. Wszystko płynie – naukowe wydarzenie rodzinne w Skierdach
30 marca 2019 o 10:00 - 12:00
Wydarzenie Nawigacja
Zapraszamy 30 marca na godz. 10:00 do filii Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Skierdach na bezpłatne wydarzenie pt. Wszystko płynie, czyli co w wodzie piszczy.
Co pływa, a co tonie w wodzie? Kto i co mieszka pod wodą? Co się dzieje, kiedy woda zamarza? Po co nam para wodna? Czym jest z pozoru niepozorny wodór? Dlaczego woda morska jest słona? Jak rośliny „piją”? Gdzie w kosmosie jest woda? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy podczas otwartego wydarzenia rodzinnego pt. Wszystko płynie, czyli co w wodzie piszczy, które odbędzie się 30 marca, w godzinach 10.00-13.00 w Domu Kultury w Skierdach, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Jabłonna oraz Starosty Legionowskiego.
Organizatorami wydarzenia są Fundacja Wega i filia Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Skierdach. Podczas imprezy goście odwiedzą osiem stoisk: fizyczne, meteorologiczne, chemiczne, biologiczne, geologiczne, matematyczne, astronomiczne oraz technologiczne, przy których dowiedzą się ciekawostek naukowych dotyczących wody i będą mieli okazję poeksperymentować. „Atrakcyjności wydarzeniu z pewnością przydadzą partnerzy, którzy zgodzili się wnieść swój cenny wkład do wydarzenia” – mówi Beata Kenig z Fundacji Wega. Muzeum Geologiczne w Warszawie zaprezentuje unikalne minerały, skamieliny, a nawet szczękę ichtiozaura. Organizacja Girls In Tech wprowadzi nas w świat nowoczesnych technologii, zapoznając uczestników m.in. z aplikacjami przydatnymi w nauce przyrody. Przy stoiskach spotkamy młodych animatorów z Niepublicznego Europejskiego Gimnazjum Językowego w Legionowie i wykwalifikowanych instruktorów, którzy będą objaśniać różnorodne zjawiska i pomagać w doświadczeniach.
Dlaczego warto odwiedzić Skierdy 30 marca? „Ponieważ zapowiada się naprawdę ciekawie – każdy, niezależnie od wieku, znajdzie tutaj coś dla siebie i z pewnością poszerzy swoją wiedzę o otaczającej nas przyrodzie.”- dodaje Beata Kenig. Przy stoiskach będzie można poeksperymentować m.in. z napięciem powierzchniowym i sprawdzić, czym jest pojemość cieplna wody; ubrudzić się cieczą nienewtonowską; dowiedzieć się, na czym polega elektroliza i zobaczyć, jak działa samochód napędzany wodorem; zbadać pH wody i różnych rodzajów gleb; zajrzeć do mikroskopów i zobaczyć, co mieszka w kropli kałuży; zbudować własne modele atomów i cząsteczek. Patronat medialny nad imprezą objęła Gazeta Powiatowa. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.